نماد آخرین خبر

انتقاد نماینده ساری از مسافرت‌ مردم به شمال کشور

منبع
ايسنا
بروزرسانی
انتقاد نماینده ساری از مسافرت‌ مردم به شمال کشور

ايسنا/ نماينده مردم ساري در مجلس مدعيست که محدوديت‌هاي شهر تهران، مسافرت‌ها به شمال کشور را تشديد کرده و اين امر موجب شيوع هر چه بيشتر ويروس کرونا مي‌شود.

علي بابايي کارنامي نماينده مردم ساري در مجلس در مورد وضعيت کرونا در شهرهاي شمالي گفت: از ابتداي بيماري کرونا مردم شمال کشور تاوان اين بيماري را داده‌اند. مگر مردم شمال کشور چه گناهي کردند که بايد تاوان سوءتدبيرها را بدهند؟
سخنگوي کميسيون اجتماعي مجلس گفت: مسئولان ما بايد از مديريت بيماري کرونا از کشورهاي ديگر الگو بگيرند. بايد تيم متمرکزي در تهران مستقر شود و با نگاه پيشگيرانه، پروتکل‌هاي بهداشتي را براي همه شهرها طراحي کنند.
وي با بيان اين مطلب که نمايندگان شهرهاي شمالي انتقادات شديدي نسبت به تصميمات در زمينه مديريت کرونا دارند، اظهار کرد: من به مجمع نمايندگان مازندران نامه‌اي مبني بر افزايش اختيارات استاندار مازندران و گيلان در زمينه کرونا نوشتم که فردا به دست رئيس جمهور، رئيس قوه قضائيه و مقام معظم رهبري مي‌رسد.
نماينده مردم ساري گفت: فاصله اجتماعي در شهر ما از طرف مردم رعايت مي‌شود. مثلا شهر ساري وضعيت خوبي دارد. ۶ شهر ما وضعيت زرد است. چهار يا پنج شهر ما نارنجي است و بقيه قرمز است. مردم اين منطقه خودشان رعايت مي‌کنند، تصميمات مسئولان استاني هم خوب بوده اما بعضي تصميمات که از مرکز گرفته مي‌شود، وضعيت ما را خراب مي‌کند.
بابايي کارنامي با بيان اين ادعا که «محدوديت‌هاي شهر تهران، مسافرت‌ها به شمال کشور را تشديد مي‌کند» گفت: اگر چند روز بعد به آمار مازندران نگاه کنيم از قبل بيشتر است. ما نگران پيک سوم کرونا هستيم. اين روزها بسياري از سرماخوردگي‌ها و همچنين بيماري آنفلوآنزا با کرونا همزمان شده است.
نماينده مردم ساري در پايان گفت‌وگوي خود از وزير بهداشت و معاونانش خواست که به شهرهاي شمالي توجه ويژه داشته‌ باشد و نسبت به مسافرت‌ها به شمال کشور، تصميم بگيرد.