نماد آخرین خبر

انفجار در کوه منطقه محمودیه شیراز خسارت جدی به همراه نداشت

منبع
مهر
بروزرسانی
انفجار در کوه منطقه محمودیه شیراز خسارت جدی به همراه نداشت

مهر/ رئيس کميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر شيراز گفت: انفجار کوه در منطقه محموديه منجر به پرتاب سنگ‌ به فاصله ۵۰ متري شده که خوشبختانه خسارت جدي در بر نداشته است.

پيش از ظهر چهارشنبه انفجاري در فاز جديد پروژه بزرگراه شهيد سليماني روي داد که موجب پرتاب سنگ‌هايي به سمت تعدادي از منازل منطقه محموديه شد.
نواب قائدي، عضو شوراي شهر شيراز با بيان اينکه انفجار کوه در کيلومتر ۴ هزار و ۳۰۰ متري پروژه اتفاق افتاده است، افزود: پرتاب سنگ‌هاي کوه به فاصله ۵۰ متري منجر به اين اتفاق شده که ايزوگام سقف برخي از خانه‌هاي اهالي اين منطقه آسيب ديده است.
وي تصريح کرد: در برخي نيز خسارت جزئي به نازک کاري منازل وارد شده که پيمانکار مکلف به اصلاح و تعمير شده است.
عضو شوراي شهر شيراز در خصوص مسير تونل در مجاورت مناطق مسکوني نيز گفت: طراحي اين مسير در گذشته تعيين و ادامه يافته و تغيير مسير پروژه نيز مربوط به ۳ ماه گذشته است.
وي افزود: تاکيد بر رعايت اصول ايمني و انفجار آرام از اصلي ترين دغدغه مسئولان در خصوص ايجاد کمترين مزاحمت براي شهروندان است اما نزديکي واحدهاي مسکوني آن‌هم در پروژه‌اي بدين وسعت منجربه اتفاقات مي‌شود.
رئيس کميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر شيراز با بيان اينکه مسئولان اجرايي براي اتمام پروژه ناگزير به کوه‌کني از طريق انفجار کوه هستند افزود: بخش قابل توجهي از اجراي پروژه بزرگراه شهيد سليماني کوه بُري و انفجار کوه است که اجتناب‌ناپذير است ما به دليل مشکلات و مزاحمت‌هاي ايجاد شده ضمن عذرخواهي از مردم اين منطقه اميدواريم شهروندان با همراهي و صبوري ياريگر ما در تکميل اين پروژه‌ها باشند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online