نماد آخرین خبر

وضعیت کرونایی جهرم قرمز شد

منبع
شبستان
بروزرسانی
وضعیت کرونایی جهرم قرمز شد

شبستان/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم از تغيير وضعيت شهرستان جهرم از لحاظ بيمار کرونا از نارنجي به قرمز خبر داد.
 
سيدمجيد ارجمند، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با اشاره به تغيير وضعيت جهرم از نارنجي به قرمز، گفت: افزايش ناگهاني آمار مبتلايان به کرونا در شهرستان هاي جهرم و خفر، منجر به تغيير وضعيت بيماري در اين 2 شهرستان شده است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم، با اشاره به اينکه اين وضعيت نگران کننده سبب شده تا متوليان سلامت، زنگ خطر شيوع موج سوم کرونا را در اين شهرستان کليد بزنند، افزود: روند بيماران در روزهاي گذشته به نحوي است که شمار بستري هاي بخش کرونا در بيمارستان پيمانيه جهرم 2 چندان شده است.
وي با اشاره به اينکه روز گذشته 33 بيمار جديد کرونايي در شهرستان هاي جهرم و خفر شناسايي شده اند، بيان کرد: از اين تعداد، 14 بيمار جديد در بخش کروناي بيمارستان جهرم بستري شده اند.
ارجمند با اشاره به اينکه با اين تعداد بيمار جديد، شمار بيماران کرونايي در اين 2 شهرستان به سه هزار و 658 نفر رسيده است، خاطرنشان کرد: از شهروندان مي خواهيم در صورت مشاهده هر گونه علائم سرماخوردگي حتما به پزشک خانواده خود مراجعه کنند.

وي تعداد کل بيماران بستري مشکوک و مثبت در بخش هاي کروناي بيمارستان پيمانيه را ۳۹ نفر دانست و عنوان کرد: از اين تعداد،  ۳۲ بيمار در بخش هاي عمومي و هفت بيمار در بخش آي سي يو بستري هستند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم همچنين از ترخيص چهار بيمار جديد از بيمارستان خبر داد و گفت: در روز گذشته خوشبختانه در ميان بيماران مبتلا به کرونا، موارد فوتي نداشتيم و همچنان تعداد جان باختگان ناشي از اين بيماري در شهرستان هاي جهرم و خفر 82 نفر است.
وي ادامه داد: از اين تعداد فوتي ها، 11 مورد از شهروندان شهرستان خفر و ما بقي نيز از اهالي شهرستان جهرم بوده اند که بر اثر بيماري کرونا جان خود را از دست دادند.
ارجمند با تاکيد بر رعايت توصيه هاي بهداشتي به مردم در راستاي سلامت جان خود و ديگر افراد جامعه، تصريح کرد: رعايت اصول بهداشتي از سوي مردم مانند استفاده از ماسک، شست و شوي مداوم  دست ها، توجه به هشدارها  و حضور نيافتن در مکان هاي شلوغ مي تواند در کنترل اين بيماري تاثير گذار باشد و از قرار گرفتن شهرستان در وضعيت قرمز جلوگيري کند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم در پايان با اشاره به اينکه واحدهاي صنفي از مکان هاي پر خطر انتقال ويروس کرونا به شمار مي روند،  اظهار کرد: اصنافي که ماسک استفاده نکرده و اصول بهداشتي را رعايت نمي کنند، بر اساس قانون يک هفته تا يک ماه تعطيل مي شوند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online