نماد آخرین خبر

مدیر شبکه بهداشت ملایر: واکسن آنفلوآنزا وارد داروخانه‌های ملایر نشده است

منبع
ايسنا
بروزرسانی
مدیر شبکه بهداشت ملایر: واکسن آنفلوآنزا وارد داروخانه‌های ملایر نشده است

ايسنا/ مدير شبکه بهداشت و درمان ملاير با اشاره به اينکه هنوز واکسن آنفلوآنزا وارد بخش خصوصي و داروخانه هاي شهرستان نشده است، گفت: درخواست هاي خود را براي دريافت اين واکسن به وزارت بهداشت اعلام کرديم و بعد از دريافت، واکسن آنفلوآنزا براساس دستورالعمل وزارت بهداشت بين جامعه هدف توزيع شد.

محسن ترکاشوند، مدير شبکه بهداشت و درمان ملاير با اشاره به اينکه واکسن هاي دريافتي در بيمارستان ها و بيشتر در بين بيماران دياليزي و پرسنل درماني که با بيماران کرونايي در ارتباط هستند توزيع و تزريق شد، افزود: ۱۵۰۰ عدد واکسن آنفلوآنزا نيز به مادران باردار شناسايي شده که جزء جامعه هدف ما بودند، تزريق شد.
وي درباره تهيه و تزريق واکسن آنفلوآنزا در بين بيماران خاص، قلبي، عروقي، ديابتي و ... يادآور شد: در اين راستا براساس دستورالعمل هاي وزارت بهداشت عمل مي کنيم و منتظر ابلاغيه آنها هستيم.
ترکاشوند در ادامه با اشاره به اينکه در هر کدام از سه بيمارستان ملاير شامل غرضي، مهر و امام حسين(ع) ۶۰ تخت براي پذيرش بيماران کرونايي تخصيص داده ايم، مطرح کرد: در حال حاضر ۱۳۰ بيمار مشکوک به کوويد ۱۹ در ملاير بستري هستند.
وي با بيان اينکه تهديد جدي است و کرونا فقير و غني نمي شناسد و به جسم مبتلايان و اقتصاد خانواده ها و جامعه ضربات جبران ناپذيري وار مي کند، تأکيد کرد: مردم بحران و تهديد کرونا را جدي بگيرند و پروتکل هاي بهداشتي را رعايت کنند.
مدير شبکه بهداشت و درمان ملاير با اشاره افزايش تعداد مبتلايان و شمار جان‌باختگان بيماران کرونايي در کشور، هشدار داد: مردم بايد بيش از گذشته به سلامت خود و اطرافيان اهميت بدهند و نکات بهداشتي را رعايت کنند.
وي با بيان اينکه نظام سلامت و حوزه بهداشت و درمان در درمان بيماران کرونايي هزينه هنگفتي را پرداخت مي کند، افزود: اپيدمي و موج سوم اين بيماري تا چهار هفته طول مي کشد بنابراين توصيه مي شود مردم از مسافرت کردن، تجمع هاي خانوادگي، بيرون رفتن هاي غيرضروري و تماس نزديک با ديگران خودداري کنند.
اين مقام مسئول با اشاره به تعطيلات پيش رو در آخر هفته نسبت به آغاز مسافرت ها و تجمع هاي خانوادگي بيان کرد: متأسفانه پس از هر تعطيلاتي با افزايش آمار مبتلايان مواجه مي شويم.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان همدان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today