نماد آخرین خبر

میزان بستری بیماران حاد تنفسی در کاشان ۲ برابر شد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
میزان بستری بیماران حاد تنفسی در کاشان ۲ برابر شد

تسنيم/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کاشان ضمن تاکيد بر لزوم آمادگي تمامي بيمارستان‌ها براي درمان بيماران کرونايي، گفت: ميزان بستري بيماران حاد تنفسي در کاشان دو برابر شده است.

محمد حاجي جعفري، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کاشان ضمن اشاره به درگيري موج سوم کرونا در کاشان، اظهار کرد: با توجه به اين موضوع آمار بستري‌ها دو برابر شده است و به تبع آن بخش‌هاي درگير در بيمارستان شهيد بهشتي شهرستان کاشان افزايش پيدا کرده است.
وي با بيان اينکه يکي از اصلي‌ترين دغدغه‌هاي ما درمان بيماران کرونايي و غير کرونايي است، افزود: به دنبال اين هدفگذاري به تمامي بيمارستان‌ها اعلام شده که حداقل 10 درصد از تخت‌هاي بيمارستان به بيماران کرونايي اختصاص پيدا کند و تمامي بيمارستان‌ها بايد اين آمادگي را داشته باشند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شهرستان کاشان ضمن اشاره به سفر معاون درمان وزير بهداشت به کاشان، ابراز کرد: با اقدامات صورت گرفته و کمک خيران 15 تخت ويژه به تخت‌هاي ويژه بيمارستان شهيد بهشتي اضافه شده است و بايد به سمتي برويم که تخت‌هاي عادي را به تخت هاي ويژه تبديل نکنيم.
وي با بيان اينکه ظرفيت اکسيژن بيمارستان شهيد بهشتي کاشان دو برابر مي‌شود، گفت: اکسيژن به اين دليل اهميت دارد که تمامي بيماران بستري کوويدي نياز دارند تا براي آنکه اکسيژن خون آنان در وضعيت مناسبي قرار بگيرد بايد اکسيژن اضافي دريافت کنند و بر همين اساس در اين زمينه اقدامات خوبي صورت گرفته است.
حاجي جعفري ضمن اشاره به مشارکت خوب خيران در حوزه بهداشت و درمان، تصريح کرد: نقاط ابهام در خصوص اين بيماري همچنان وجود دارد و دستورات همچنان به روزرساني مي‌شود و چنانچه موفقيتي در مبارزه با ويروس کرونا داريم به خاطر درمان مطلوب ما بوده است.
وي با بيان اينکه تمامي درمان‌هاي صورت گرفته در قبال بيماري کرونا قطعي نيست، تاکيد کرد: پلاسما درماني يکي از روش‌هاي درمان است؛ اما اهداکننده واجد شرايط تعداد قابل توجهي نيستند در حالي که متقاضي اهداي پلاسما زياد است، چراکه اهداي پلاسما براي پلاسما درماني شرايط خاص و ويژه‌اي دارد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today