نماد آخرین خبر

فرماندار ابرکوه نسبت به شیوع مجدد کرونا هشدار داد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
فرماندار ابرکوه نسبت به شیوع مجدد کرونا هشدار داد

ايرنا/ فرماندار ابرکوه نسبت به افزايش مجدد شيوع ويروس کرونا در اين شهرستان هشدار داد و گفت: با توجه به شرايط بحراني و افزايش تعداد افراد مبتلا به بيماري کوويد -۱۹، اين موضوع مسوولان بهداشت و درمان را نگران کرده است.

محمد کاظمي نسب، فرماندار ابرکوه از شهروندان خواست، نه تنها در روابط خانوادگي، بلکه هنگام حضور در اداره ها، مکان هاي عمومي، مراکز کسب و کار، واحدهاي توليدي و صنعتي، مساجد و مدارس فاصله گذاري هوشمند اجتماعي(۲ متر) را رعايت و از ماسک و دستکش هم استفاده کنند.
رئيس ستاد پيشگيري و مقابله با کرونا شهرستان ابرکوه با تاکيد بر اهميت پيشگيري از ويروس کرونا، خاطرنشان کرد: توجه نکردن به تبعات ناشي از تجمع افراد، مشکل را دوچندان کرده است.
کاظمي نسب با اشاره به آغاز فصل پاييز و در پيش بودن زمستان و ابتلاي برخي افراد به سرماخوردگي و بيماري آنفلوآنزا، تصريح کرد: مي طلبد، تا قدري مردم و مسوولان بر اعمال تمهيدات بيشتري پافشاري کنند تا بيش از اين دچار بحران و کمبود نيرو و تجهيزات به ويژه اکسيژن نشويم.
به گفته فرماندار ابرکوه، بازرسي از مدارس در ۲ نوبت صبح و عصر با همکاري تيم بازرسي ويژه فرمانداري و مشترک با بهداشت و درمان به عنوان يک ضرورت بهداشتي مورد توجه است و هرگونه کوتاهي از سوي مسوولان مدارس در اجراي ضوابط بهداشتي، مشمول اعمال قانون خواهد شد.
هيچ موکبي در اربعين حسيني برپا نمي شود
فرماندار ابرکوه با بيان اينکه به دليل شيوع ويروس کرونا هيچ موکبي در اربعين حسيني فردا در اين شهرستان برپا نمي شود، تاکيد کرد: مقام معظم رهبري بيان فرموده اند مردم به همراه خانواده ها در منازل و از راه دور آيين و مراسم اربعين را برگزار کنند.
وي ادامه داد: موکب ها نيز به صورت محدود و با شرايط بسيار تعيين شده بدون توزيع هرگونه مواد غذايي ،نوشيدني و آشاميدني نذري فعاليت کنند.
کاظمي نسب اضافه کرد: براي کنترل ورودي ها و جلوگيري از توقف خودرو در مسيرهاي منتهي به آرامستان ها، نيروي انتظامي و پليس راهور با شهرداري نسبت به کاهش زمان حضور مردم همکاري کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today