نماد آخرین خبر

نماینده اراک: مشکلات "واگن پارس" و "آذرآب" با حضور وزیر صمت رسیدگی می‌شود

منبع
تسنيم
بروزرسانی
نماینده اراک: مشکلات "واگن پارس" و "آذرآب" با حضور وزیر صمت رسیدگی می‌شود

تسنيم/ رئيس مجمع نمايندگان استان مرکزي از رسيدگي به مشکلات مالکيتي و مديريتي واگن پارس و آذرآب در جلسه با وزير صنعت خبر داد.

علي اکبر کريمي، رئيس مجمع نمايندگان استان مرکزي با اشاره به مکاتبه هفته قبل خود با وزير جديد صنعت، معدن و تجارت بلافاصله پس از کسب رأي اعتماد وي از مجلس، در مورد لزوم تسريع در حل مشکل مالکيتي و مديريتي شرکت "واگن پارس" اظهار داشت: در ديدار حضوري با وزير صنعت در روز دوشنبه 14 مهرماه که مديرعامل شرکت واگن پارس هم در آن جلسه حضور داشت، آخرين وضعيت شرکت‌هاي بزرگ صنعتي اراک به‌ويژه واگن پارس، آذرآب، هپکو و ايرالکو مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
وي افزود: باتوجه به لزوم پيگيري جدي و تسريع در اتخاذ تصميمات لازم براي حل مشکلات واحدهاي صنعتي بزرگ اراک به ويژه شرکت‌هاي واگن پارس، آذرآب، هپکو و ايرالکو، مقرر شد امروز چهارشنبه 16 مهر جلسه اي با حضور مديران ذيربط از جمله استاندار و مسئولان استاني، مديرعامل شرکت مپنا، مديرعامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع، مديران عامل شرکت‌هاي واگن پارس و آذراب و بنده به عنوان نماينده اراک و رئيس مجمع نمايندگان استان برگزار شود و وضعيت شرکت واگن‌پارس از نظر مالکيت، مديريت و واگذاري سهام دولت در اين شرکت به شرکت مپنا تعيين تکليف شود.
نماينده مردم اراک، خنداب و کميجان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در مورد شرکت آذرآب هم باتوجه به لزوم تعيين تکليف وضعيت مالکيت اين شرکت که در اختيار بانک کشاورزي است، بررسي و اتخاذ تصميم خواهد شد.
کريمي تصريح کرد: اميدواريم در جلسه امروز که با حضور وزير صمت و در دفتر وي تشکيل مي‌شود، مسائل و مشکلاتي که پيش روي واحدهاي صنعتي بزرگ اراک وجود دارد، برطرف شوند و اين شرکت‌ها که هر کدام سرمايه ملي در صنعت کشور هستند با رشد و بالندگي به فعاليت خود ادامه دهند و دغدغه‌هاي کارگران عزيز اين شرکت‌ها در زمينه بهبود و رونق توليد در اين شرکت‌ها و تامين امنيت شغلي آنها در آينده برطرف شود.
وي خاطرنشان کرد: همچنين به سبب بازديد و آشنايي وزير صمت با مشکلات و ظرفيت‌ها، از وي براي سفر به استان مرکزي و اراک دعوت شده است.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مرکزي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر استان مرکزي در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today