نماد آخرین خبر

تصرف محیط دانشگاه دریانوردی چابهار توسط شهرداری

منبع
تسنيم
بروزرسانی
تصرف محیط دانشگاه دریانوردی چابهار توسط شهرداری

تسنيم/ بسيج دانشگاه دريانوردي چابهار پيرو ساخت جاده و پارک ساحلي توسط شهرداري چابهار در ساحل اختصاصي اين دانشگاه در نامه‌اي به رئيس کميسيون آموزش مجلس خواستار توقف اين اقدام و جلوگيري از تصرف محيط دانشگاه شد.

بسيج دانشگاه دريانوردي چابهار پيرو ساخت جاده و پارک ساحلي توسط شهرداري چابهار در ساحل اختصاصي اين دانشگاه در نامه‌اي به رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي که نسخه‌اي از آن براي دفتر استاني تسنيم نمابر شده، خواستار توقف اين اقدام و جلوگيري از تصرف محيط دانشگاه شد. متن نامه به شرح زير است:
سلام عليکم با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) و آرزوي قبولي طاعات و عبادات؛ با احترام به استحضار مي‌رساند طي دو ماه اخير شهرداري چابهار که سابق نيز اقدام به احداث جاده ساحلي در حاشيه دانشگاه دريانوردي چابهار کرده، درحال انجام پروژه احداث پارک ساحلي در مناطق تحت تصرف اين دانشگاه است. بخشي از مشکلات و مسائل به وجود آمده در خصوص اين طرح به شرح ذيل ارسال مي‌شود:
الف) شهرداري در انجـام اين پروژه اقدامات غيرقانوني من جمله تعرض به زمين‌ها و تخريب امکانات دانشگاه و انجام عمليات عمراني در فاصله کمتر از حريم 60 متري از آخرين نقطه مدّ دريا را انجام داده است.
ب) احداث اين طرح موجب ارتباط بدون واسطه و مستقيم خارج و داخل دانشگاه شده که علاوه بر ايجاد معضلات فرهنگي در مناطقي که دانشجويان استفاده‌هاي علمي، تفريحي و فرهنگي از آن دارند؛ باعث به وجود آمدن مشکلات امنيتي عديده‌اي خواهد شد.
ج) بسياري از دانشجويان، تشکـل‌هاي دانشجويي، انجمن‌هاي علمي و انجمن‌هاي زيست محيطي نسبت به خطرات و معضلات زيست محيطي اين طرح اعتراض داشته و بار‌ها از طريق ارسال نامه، تحصن و تجمع اعتراض خودرا ابراز کرده اند.
د) بي توجهي به قوانين و تجـاوز به حريم دانشگاه توسط شهرداري، غيرقابل قبول بوده و موجب انجام اقدامات غيرقانوني بيشتري در آينده خواهد شد.
بسيج دانشجويي دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار از حضرتعالي خواستار است تا ضمن ورود به اين مسئله هرچه سريعتر جلوي تخريب بيشتر دانشگاه و وارد شدن هزينه‌هاي غيرقابل برگشت به محيط زيست و ساحل دانشگاه را گرفته و علاوه بر معرفي و بازخواست خاطيان اين طرح در مجموعه شهرداري، تمامي خسارت‌هاي وارده از طريق شهرداري به مجموعه دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار را از مراجع ذيربط مطالبه کنيد.
رونوشت:
جناب آقاي دکتر منصور غلامي وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري کشور
جناب آقاي معين الدين سعيدي نماينده مردم شريف چابهار، نيکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شوراي اسلامي
جناب آقاي دکتر دهمرده عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سيستان و بلوچستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today