نماد آخرین خبر

نجات عشایر گرفتارشده در برف و کولاک دامنه سبلان

منبع
فارس
بروزرسانی
نجات عشایر گرفتارشده در برف و کولاک دامنه سبلان

فارس/ رئيس هلال احمر شهرستان مشگين شهر گفت: عشاير گرفتار شده در برف و کولاک دامنه سبلان توسط امداد کوهستان هلال احمر و اداره امور عشايري مشگين شهر از برف و سرماي سوزناک نجات يافتند.

شهرام ابراهيمي، رئيس هلال احمر شهرستان مشگين شهر در اين باره اظهار کرد: تعدادي از عشاير مستقر در دامنه‌هاي سبلان، زمان کوچ از ييلاقات به قشلاقات را رعايت نکرده و گرفتار برف شدند.
رئيس هلال احمر شهرستان مشگين شهر افزود: با اطلاع رساني اداره امور عشايري، دو اکيپ کوهستان هلال احمر و اداره امور عشايري در محل گرفتار شده يک خانواده عشايري حاضر شده و خودروي گرفتار شده آنان را از برف بيرون کشيده و اين خانواده عشاير را از برف و سرماي سوزناک نجات دادند.
گفتني است؛ برابر زمان‌بندي اعلام شده از سوي امور عشايري استان اردبيل به عشاير منطقه متاسفانه برخي از عشاير استان زمان کوچ را رعايت نمي‌کنند.
طبق اعلام مسؤولان اداره امور عشايري شهرستان مشگين شهر مقرر شده تا کوچ عشاير از ييلاقات شهرستان مشگين شهر به قشلاقات ديگر مناطق استان اردبيل از اول مهر ماه تا دهم مهرماه انجام پذيرد.
امسال بارش برف زود هنگام در ارتفاعات استان اردبيل نيز باعث شد تا برخي از عشاير غافلگير شده و با مشکلاتي در زمان کوچ برخورد کنند.


 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today