نماد آخرین خبر

هشدار پلیس فتا البرز به کاربران مجازی در اربعین

منبع
ايرنا
بروزرسانی
هشدار پلیس فتا البرز به کاربران مجازی در اربعین

ايرنا/ رييس پليس فتا البرز به کاربران در خصوص کلاهبرداري هاي مختلف اينترنتي در اربعين حسيني هشدار داد.

سرهنگ محمد اقبالي رييس پليس فتا البرز گفت: برخي افراد به بهانه اين مناسبت در فضاي مجازي تحت عنوان «نذري اينترنتي» از مردم کلاهبرداري مي کنند که هوشياري در مقابل ترفند ضروري است.
اين افراد با انگيزه کلاهبرداري از کاربران  با ايجاد سايت و صفحه جعلي اقدام به دريافت کمک هاي مردمي تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه در خلال عمليات پرداختي مردم حساب هاي آنان را رمز گشايي مي کنند. 
کاربران در  شبکه هاي اجتماعي به ويژه در فضاي اينستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند به صفحه هاي معتبر مراجعه کنند تا گرفتار کلاهبرداران سايبري نشوند. 
اين افراد با جلب اعتماد مردم در فضاي مجازي با دريافت مبالغي به عنوان نذري و يا کمک به افراد نيازمند حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام مي کنند. 
رييس پليس فتا البرز يادآور شد: مجرمان سايبري با طراحي صفحات جعلي شبيه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکي هموطنان هستند که کاربرانه بايد با دقت در آدرس سايت اصلي  دقت داشته باشند چرا که تمام سايت‌هاي معتبر و مهم از پروتکل https استفاده مي‌شود.
وي افزود: ثبت اطلاعات در سايت‌هاي جعلي زمينه ساز سوء‌استفاده از کاربران را بوجود آورده که سبب سرقت اطلاعات و کلاهبرداري خواهد شد.
اقبالي بيان داشت : کاربران در صورت مشکوک شدن به اخبارجعلي، لينک جعلي و دريافت پيامک هاي مشکوک با عناوين مختلف، موضوع را به واحد مشاوره پليس فتا استان البرز با شماره تماس ۰۲۶۲۱۸۲۷۱۲۵ و يا سايت پليس فتا گزارش نمايند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان البرز را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره