نماد آخرین خبر

تعطیلی ۷۶ واحد صنعتی در شهرستان بویراحمد

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
تعطیلی ۷۶ واحد صنعتی در شهرستان بویراحمد

صدا و سيما/ نماينده مردم بويراحمد، دنا و مارگون در مجلس شوراي اسلامي گفت: از ۲۳۲ واحد صنعتي در شهرستان بويراحمد ۷۶ واحد تعطيل است.

مهدي روشنفکر، نماينده مردم بويراحمد، دنا و مارگون در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه ۷۶ واحد صنعتي در شهرک‌هاي ياسوج تعطيل است، اظهار کرد: از اين تعداد ۲۷ واحد قابليت برگشت به چرخه توليد را دارند.
وي افزود: ۲۳۲ واحد صنعتي در شهرک‌ها و نواحي صنعتي ياسوج، اميرآباد، مارگون و دلي بجک بهره‌برداري شده که از اين تعداد ۷۶ واحد تعطيل است.
نماينده مردم بويراحمد، دنا و مارگون در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه طبق بررسي‌هاي انجام شده ۲۷ واحد قابليت برگشت به چرخه توليد را دارند، بيان کرد: با پيگيري و تلاش کارگروه رفع موانع توليد تاکنون ۳ واحد به چرخه توليد بازگشته که انتظار مي‌رود مابقي نيز تا پايان دولت تعيين تکليف شوند.
روشنفکر از معاون وزير صنعت، معدن و تجارت خواست نسبت به احصاء مشکلات واحد‌هاي راکد از طريق شهرک صنعتي استان کهگيلويه و بويراحمد اقدام کنند و در مجموع به يک بسته پيشنهادي براي رفع مشکل اين واحد‌ها برسند.
وي ادامه داد: براي تکميل زيرساخت‌هاي مورد نياز در شهرک‌ها و نواحي صنعتي ۹۲ هزار ميليون ريال کمک بلاعوض از سوي سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران نياز بوده که اميدوارم در اين زمينه نيز تدبيري انديشيده شود.
مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران نيز در اين نشست گفت: راه اندازي ۲۵ واحد صنعتي راکد مستقر در شهرک‌ها و نواحي صنعتي کهگيلويه و بويراحمد در دستور کار بوده که تاکنون ۱۲ مورد محقق شده است.
محسن صالحي‌نيا افزود: اختصاص اعتبار در قالب کمک‌هاي بلاعوض براي تامين زيرساخت مورد نياز شهرک‌ها و هدف‌گذاري بازگشت به چرخه توليد واحد‌هاي تعطيل از ۲۵ واحد به ۳۲ را در دستور کار قرار مي‌دهيم.
در اين نشست مقرر شد در آينده‌اي نزديک معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران براي بررسي مشکلات شهرک‌هاي صنعتي بويراحمد و واحد‌هاي تعطيل شده، به ياسوج سفر کند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کهگيلويه و بويراحمد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today