نماد آخرین خبر

شبیه سازی بین الحرمین در پیاده  راه فرهنگی شهرداری رشت

منبع
ايسنا
بروزرسانی
شبیه سازی بین الحرمین در پیاده  راه فرهنگی شهرداری رشت

ايسنا/ رئيس ستاد اربعين شهرداري رشت گفت: امسال با توجه به شيوع ويروس کرونا و عدم توفيق سفر به کربلا، نمايشگاه عکس از موکب ها و ايستگاه هاي خدمات به زائران اربعين و شبيه سازي بين الحرمين در پياده راه فرهنگي شهرداري رشت اجرا مي شود.

عليرضا قانع رئيس ستاد اربعين شهرداري رشت با تسليت فرارسيدن اربعين حسيني(ع)، اظهار کرد: موکب خدام العتره شهرداري رشت از سال ٩۴ توفيق خدمت رساني به زائران حسيني را در ورودي کربلا داشته است.
وي افزود: هرساله بيش از ٢۰۰ نفر از پاکبانان شهرداري رشت براي رفت و روب بخش هايي از مسير دسترسي به حرم در کربلا اعزام مي شدند.
رئيس ستاد اربعين شهرداري رشت، با تشريح اقدامات سال هاي گذشته شهرداري در کربلا، تصريح کرد: کاروان ستاد اربعين شهرداري رشت خدمات متنوعي در ابعاد خدمات شهري و فرهنگي به زوار کربلا ارائه مي داد.
قانع عنوان کرد: طبخ روزانه ۱۰۰۰ پرس غذا در هر وعده روزانه، استقبال از زوار ورودي به کربلا، برپايي ايستگاه صلواتي چاي و شربت، خياطي، کفاشي، خدمات تلفن همراه، امداد و نجات، کمک براي اطفاي حريق و... از اقدامات موکب خدام العتره شهرداري در کربلا بود.
وي ادامه داد: موکب خدام العتره شهرداري رشت نخستين موکب در کشور بود که به برگزاري نمايش و تعزيه در کربلا اقدام کرد.
رئيس ستاد اربعين شهرداري رشت، اجراي راديوکربلا و برگزاري مراسم مداحي و سخنراني را از ديگر اقدامات کميته فرهنگي ستاد اربعين شهرداري رشت در کربلا دانست و خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شيوع ويروس کرونا و عدم توفيق سفر به کربلا با مشارکت سازمان هاي شهرداري به ويژه سازمان سيما، منظر و فضاي سبز و سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي و ستاد بازسازي عتبات عاليات استان، نمايشگاه عکس از موکب ها و ايستگاه هاي خدمات به زائران اربعين و شبيه سازي بين الحرمين در پياده راه فرهنگي شهرداري رشت اجرا مي شود.
قانع يادآور شد: از عصر امروز، ۱۶ مهرماه به مدت سه روز با رعايت پروتکل هاي بهداشتي در خدمت اربعيني ها و همه عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) هستيم و هر شب مراسم سوگواري اربعين حسيني(ع) با حضور مداحان اهل بيت(ع) و سخنرانان مذهبي برگزار مي شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان گيلان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر گيلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today