نماد آخرین خبر

کدو های تنبل قیروکارزین به روسیه می روند

منبع
بروزرسانی
کدو های تنبل قیروکارزین به روسیه می روند

ايانا/ مدير جهاد کشاورزي شهرستان قيروکارزين گفت: با انجام کشت قرار دادي کدوي تنبل (Pumpkin) در اين شهرستان، محصول توليدي به کشور روسيه و عراق صادر خواهد شد.

مهدي همتي، مدير جهاد کشاورزي شهرستان قيروکارزين تصريح کرد: بيش از ده هکتار از اراضي منطقه دشت لار اين شهرستان به کشت کدو تنبل اختصاص دارد که پيش بيني مي شود بالغ بر 700 تن از اين محصول توليد و به مقاصد مورد نظر ارسال شود.
به گفته وي؛ کشورهاي امارات، افغانستان ، قزاقستان، کويت، عمان، مالزي و قطر از ديگر عمده کشور هاي خريدار انواع کدوي توليدي در ايران هستند.
اين مقام مسئول با اشاره به اينکه کشت کدوي تنبل به صورت بذري انجام و با سيستم نواري آبياري مي شود، افزود: بر اساس بازديد مسئول پهنه و گزارش هاي واصله اين مزارع از اواسط آبان ماه آتي آماده برداشت خواهند بود.
همتي با بيان اينکه اجراي طرح هاي خلاقانه و اقتصادي در تمامي پهنه هاي کشاورزي اين شهرستان در دستور کار است، اظهار کرد: کشت قرار دادي و داراي بازار هدف از پيش تعيين شده در جلوگيري از هر گونه ضرر کشاورز بسيار موثر و راه گشاي کشاورزي است.
مدير جهاد مشاورزي شهرستان قيروکارزين؛ يکي از راه هاي کسب موفقيت در صادرات محصولات کشاورزي و توليدي را شناسايي بازار هدف و نياز هاي آن دانست.
او کميت، کيفيت و تنوع محصول را از معيارهاي توسعه کشاورزي عنوان و ابراز کرد: در حال حاضر بيش از 40 محصول زراعي در شهرستان قيروکارزين کشت مي شود که شناسايي ارقام متنوع و متناسب با وضعيت آب و هوايي منطقه بسيار مهم خواهد بود.
قيروکارزين با توليد ساليانه بيش از 700 هزار تن محصولات کشاورزي در 169 کيلومتري جنوب غربي شيراز قرار دارد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online