نماد آخرین خبر

عزاداری به صورت دسته روی در روز اربعین ممنوع است

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
عزاداری به صورت دسته روی در روز اربعین ممنوع است

باشگاه خبرنگاران/ معاون فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي گفت: سه محور منتهي به حرم مطهر رضوي براي عزاداري هيئات در روز اربعين در نظر گرفته شده است، البته عزاداري به صورت دسته‌روي ممنوع است.

مرتضي همتي‌فر، معاون فرهنگي تبليغات اسلامي خراسان رضوي اظهار کرد: ۴۵ نقطه محوري براي عزاداري هيئات بزرگ در فضاي بازمشخص شده‌اند که بر همين اساس در هر منطقه چند برنامه‌محوري بزرگ در ظهر اربعين انجام خواهد شد.
وي افزود: به علت شرايط ناشي از شيوع ويروس کرونا و جلوگيري از تجمع در اطراف حرم مطهر رضوي، قرار بر اين شده تا برنامه‌هايي در سطح شهر به صورت پراکنده همراه با سخنرانان و مداحان برجسته شهري برگزار شود.
معاون فرهنگي تبليغات اسلامي خراسان رضوي با بيان اينکه از مردم تقاضا داريم به نيت پياده‌روي اربعين ماشين‌هاي خود را به داخل خيابان‌ها نياورند، ادامه داد: امسال هيئات براي عزاداري روز اربعين اجازه دسته‌روي به‌سمت حرم مطهر رضوي را نخواهد داشت.
همتي‌فر با اشاره به اينکه هر خانواده مي‌تواند براي عزاداري به سمت حرم به صورت پياده حرکت کند، بيان کرد: براي جلوگيري از تجمع، هيچ حرکتي به صورت دسته روي و دسته‌جمعي نخواهيم داشت.
معاون فرهنگي تبليغات اسلامي خراسان رضوي تصريح کرد: خيابان امام رضا(ع)، طبرسي و شارستان خيابان نواب صفوي را سه محور منتهي به حرم مطهر رضوي براي عزاداري هيئات است و البته هيئات اجازه دسته‌روي به سمت حرم مطهر رضوي را نخواهد داشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar