نماد آخرین خبر

یک خيّر مشکل ساخت بیمارستان دوم دامغان را حل می‌کند

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
یک خيّر مشکل ساخت بیمارستان دوم دامغان را حل می‌کند

باشگاه خبرنگاران/ نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه در ديدار با مسئولان استان مقرر شد تا يک خيّر ساخت بيمارستان دوم دامغان را برعهده بگيرد، گفت: دولت با وضع موجود قادر به ساخت بيمارستان نيست.

علي اکبر عليزاده برمي، نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: با توجه به جمعيت کنوني شهرستان، متأسفانه وزارت بهداشت مجوز احداث بيمارستان جديد را به اين شهرستان نمي‌دهد از سوي ديگر تنها بيمارستان موجود در دامغان هم پذيراي بيماران کرونايي و سالک است و هم ديگر بيماران را پذيرش مي‌کند که شرايط در آن مناسب نيست.
وي با اشاره به ضرورت ايجاد بيمارستان دوم در دامغان، بيان کرد: در نشستي با رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان، مقرر شد تا يک خيّر براي ساخت بيمارستان دوم در شهرستان به دانشگاه معرفي شود تا به عنوان نماينده تام‌الاختيار دانشگاه، موارد مرتبط با بيمارستان ر پيگيري کند.
نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه اين خيّر خوشبختانه شناسايي و به دانشگاه معرفي مي‌شود، گفت: يکي از موضوعاتي که درباره بيمارستان مطرح است هزينه بسيار هنگفت آن در شرايطي است که وضعيت اقتصادي کشور اجازه احداث بيمارستان جديد را به دولت نمي‌دهد در نتيجه امکان دارد بيمارستان قديمي و سابق دامغان موسوم به برادران رضايي براي بيمارستان دوم اين شهرستان در کنار بيمارستان ولايت، مورد بهسازي و تجهيز قرار گيرد.
عليزاده برمي با بيان اينکه طبق اظهار نظر دانشگاه علوم پزشکي سمنان، علي رغم مشکلات بهداشت و درمان در دامغان، اين شهرستان از کمبود تخت درماني به نسبت جمعيت برخوردار نيست و اين امر شرايط را براي ايجاد بيمارستان جديد دشوار مي‌سازد، گفت: اميد است بتوانيم با طرح جديد، مشکل بيمارستان دوم دامغان را رفع کنيم.
وي در دومين بخش سخنان خود با اشاره به اخذ ۳۰۰ ميليارد ريال اعتبار براي حوزه راهسازي شهرستان دامغان، تاکيد کرد: با توجه به اينکه پروژه‌هاي راهسازي خوبي در سطح شهرستان از قبل در دست اجرا است اين اعتبارات مي‌تواند بخشي از نياز راهسازي شهرستان را رفع کند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today