نماد آخرین خبر

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در استان سمنان

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در استان سمنان

باشگاه خبرنگاران/ استاندار سمنان گفت: بنا بر درخواست ستاد استاني مديريت مقابله محدوديت‌هاي جديد از شنبه ۱۹ مهر ماه ۹۹ تا جمعه ۲۵ مهر ماه ۹۹ در سراسر استان سمنان اجرايي مي شود.

عليرضا آشناگر استاندار سمنان و رئيس ستاد مديريت مقابله با کرونا در استان سمنان گفت: اولين بخش از محدوديت هاي جديد کرونايي در استان سمنان شامل دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه روزي، حوزه‌هاي علميه، آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي، زبانسراها و ساير آموزشگاه‌ها و کتابخانه هاست و فعاليت حضوري در اين مراکز در تاريخ اعلام شده ممنوع است.
وي اضافه کرد: بر اين اساس فعاليت تمامي استخرهاي سرپوشيده، سينماها، سالن هاي تئاتر و مراکز مشابه، موزه ها و باغ موزه‌ها، تالارهاي پذيرايي، آرايشگاه‌هاي زنانه و سالن هاي زيبايي، مساجد و مصلي ها نيز در تاريخ اعلام شده هيچ گونه فعاليتي نداشته و تعطيل هستند.‌
رئيس ستاد استاني مديريت مقابله با کرونا تصريح کرد: با هدف کاهش ابتلا و قطع زنجيره انتقال ويروس کرونا در طي هفته آينده برگزاري هر گونه مراسم اجتماعي، فرهنگي، مذهبي و همايش ممنوع بوده و همچنين باشگاه‌هاي ورزشي ورزش‌هاي پر برخورد از جمله کشتي، کاراته، جودو و موارد مشابه نيز حق فعاليت نخواهند داشت.
آشناگر گفت: در مدت ذکر شده تمامي کافه ها ، قهوه خانه ها ، چايخانه ها ، باغ وحش و شهر بازي ها و نيز مراکز تفريحي آبي و باشگاههاي بدنسازي و استخرهاي سرپوشيده تعطيل و نماز جمعه نيز در هيچ يک از شهرهاي استان برگزار نخواهد شد.

حضور دانش آموزان در کلاس‌هاي درس مديريت و کاهش يابد
رئيس ستاد مديريت مقابله با کرونا در استان سمنان گفت: حضور دانش آموزان در کلاس‌هاي درس ببشتر براي رفع اشکال نکات درسي باشد و دانش‌آموزان بيشتر از ظرفيت نرم افزار شاد براي آموزش و پرورش با توجه به شيوع دوباره ريزموج‌هاي، موج اول شيوع کرونا ويروس بهره گيرند.
وي خاطرنشان کرد: زيرساخت هاي سامانه هايي که براي تحصيل دانش آموزان تدارک ديده شده است تمکيل شود و معلمان از تلفن‌هاي هوشمندي که دانش آموزان امکان برقراري ارتباط با آنان در بستر نرم افزار شاد را دارند، براي تدريس استفاده کنند و از گوشي‌هاي پيشرفته تر ديگري استفاده نکنند.
استاندار سمنان اضافه کرد: برنامه هاي آموزشي که معلمان در بستر فضاي مجازي به دانش آموزان ارائه مي‌دهند، دلهره آور نباشد و از تلاش‌هاي تمامي معلماني که در سال گذشته و سال جاري براي حسن تحصيل دانش آموزان در قالب هاي مختلف در تلاش هستند، قدرداني مي‌نمايم.
آشناگر با بيان اينکه رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي در مدارس استان الزامي است، گفت: براساس گزارش ها، ميزان رعايت نکات بهداشتي در مدارس براي مقابله با کرونا ويروس قابل توجه و مطلوب است.

فرمانداران با اجتماع‌هاي عامل شيوع کرونا برخورد کنند
آشناگر ادامه داد: اداره کل تبليغات اسلامي با همکاري نيروي انتظامي و بسيج با هيات هاي مذهبي که دستورالعمل هاي بهداشتي را رعايت نمي کنند، برخورد کنند.
وي خاطرنشان کرد: اگرچه براي برگزاري مراسم هاي مذهبي در فضاي باز با رعايت دستورالعمل بهداشتي هيچ‌گونه ممنوعيتي وجود ندارد اما با هيات هاي مذهبي که به دستورالعمل‌هاي ستاد ملي مقابله با کرونا ويروس باوجود تاکيد رهبر معظم انقلاب توجه ندارند، به طور قطع برخورد مي شود.
استاندار سمنان تصريح کرد: برگزاري برنامه هاي تعزيه خواني‌ در استان سمنان ممنوع است و اداره کل تبليغات اسلامي باجديت از برگزاري مراسم هايي که باعث تجمع مي شود، ممانعت کند.
آشناگر با بيان اينکه در ايام محرم و صفر هيات هاي مذهبي استان به خوبي دستورالعمل هاي بهداشتي را رعايت کردند، گفت: انتظار مي رود اين رويه اصولي در عزاداري‌هاي روزهاي پاياني ماه صفر هم ادامه يابد.
استاندار سمنان با اشاره اين مطلب که طي مکاتبه اي به رئيس محترم جمهور خواهم نوشت که در زمان شيوع کرونا ويروس کرونا، سفر وزيران و معاونان رئيس جمهوري به استان‌هاي مختلف به دليل ايجاد تجمع ها چندان ضرورت ندارد، گفت: حتي اگر يک نفر در تجمع ها مبتلا به کرونا ويروس باشد احتمال آن دارد که ديگر افراد را هم مبتلا کند‌.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today