نماد آخرین خبر

وضعیت کرونا در ۸ شهر استان کردستان قرمز شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
وضعیت کرونا در ۸ شهر استان کردستان قرمز شد

ايرنا/ مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي کردستان گفت: وضعيت شهرستان هاي سنندج، بيجار، قروه، بانه، سقز، ديواندره، کامياران و مريوان از لحاظ بيماري کرونا قرمز و تنها سروآباد و دهگلان در وضعيت نارنجي هستند.

آرزو فلاحي، مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي کردستان اظهار داشت: مناطق زرد با خطر شيوع متوسط، نارنجي پرخطر و قرمز خيلي پر خطر به شمار مي‌آيند.
وي با اشاره به اينکه هنوز فصل ابتلا به آنفلوآنزا نشده است، افزود: هر گونه علائم از قبيل آبريزش بيني، گلو درد، بدن درد، سر درد، سرفه و علائم تنفسي مي‌تواند نشانه ابتلا به کرونا باشد و افراد داراي علائم بايد در خانه استراحت کرده و در صورت تشديد بيماري به مراکز درماني مراجعه کنند.
مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي کردستان به افزايش شمار بستري‌هاي کرونا در استان اشاره کرد و يادآور شد: از نيمه شهريور تاکنون عداد بستري شدگان از ۹۰ نفر به ۳۶۹ نفر افزايش يافته لذا براي کنترل اين وضعيت نيازمند همکاري بيشتر مردم و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي و زدن ماسک هستيم.
فلاحي با ابراز نگراني از همزماني همه‌گيري بيماري در شهرهاي استان و اينکه اين مساله مي‌تواند خدمت‌رساني را با مشکل مواجه کند، درباره حالت فوق انتشار بيماري در استان تاکيد کرد: اين حالت در دورهمي‌ها، تجمعات، ادارات و هر مکاني که تجمع در آن باشد بيشتر است و براي همين بايد آنها را به حداقل رساند.
وي بر ضرورت و نحوه خود اظهاري از طريق ارتباط با سامانه تلفني ۴۰۳۰ و سامانه اينترنتي www.salamat.gov.ir اشاره کرد و گفت: مردم در صورت مشاهده هر گونه علائم بيماري با اين سامانه در ارتباط باشند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online