نماد آخرین خبر

مسافرت، دومین عامل ابتلا به کرونا در قزوین

منبع
فارس
بروزرسانی
مسافرت، دومین عامل ابتلا به کرونا در قزوین

فارس/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي قزوين گفت: بعد از تماس مستقيم با بيماران مبتلا به کرونا، مسافرت دومين عامل ابتلا به کرونا در سطح استان قزوين بوده است.

علي اکبر کرمي معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي قزوين با اعلام هشدار نسبت به افزايش سفرهاي آخر هفته، اظهار داشت: بعد از تماس مستقيم با بيماران مبتلا به کرونا، مسافرت دومين عامل ابتلا به کرونا در سطح استان قزوين بوده است.
وي افزود: تجربه نشان داده است که بسياري از افرادي که به مسافرت مي روند، بلافاصله بعد از بازگشت از سفر به ويروس کرونا مبتلا و بستري مي شوند.
کرمي با بيان اين که ظرفيت تمامي تخت‌هاي بيمارستان استان تکميل شده است، گفت: ۴۰۰ تخت در سطح استان براي بيماران کرونايي در نظر گرفته شده بود که در حال حاضر با توجه به افزايش بستري‌ها تخت خالي براي بستري بيماران جديد وجود ندارد.
وي ادامه داد: تعداد ۶۰ تخت نيز براي بيماران کرونايي، در بخش مراقبت‌هاي ويژه در نظر گرفته شده بود که ظرفيت اين تخت‌ها هم تکميل شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي درباره آخرين وضعيت کرونا در استان عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۷ فوتي با علائم قطعي کرونا داشتيم و با ابتلاي بيش از ۶۰ بيمار جديد، تعداد کل بستري‌ها در سطح استان به بيش از ۳۵۰ نفر رسيد.
وي افزود: ۶۰ نفر از بيماران، در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري و ۳۸ بيمار نيز  به دستگاه‌هاي کمک تنفسي متصل هستند و ۸ نفر نيز در انتظار دريافت خدمات بخش مراقبت‌هاي ويژه هستند.
کرمي با توصيه به رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي خاطر نشان کرد: بيماري کرونا قشر و سن خاصي را نمي‌شناسد و همه بايد براي پيشگيري اقدام کنند.
وي ادامه داد: متاسفانه همکاران ما در بيمارستان ها، پس از چندين ماه تلاش و کار مداوم، از توانايي لازم براي ارائه خدمات به بيماران کرونايي برخوردار نيستند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today