نماد آخرین خبر

استاندار اردبیل از مواضع نماینده ولی فقیه در استان درباره قره‌باغ حمایت کرد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
استاندار اردبیل از مواضع نماینده ولی فقیه در استان درباره قره‌باغ حمایت کرد

ايرنا/ استاندار اردبيل بيانيه صادره از سوي آيت‌الله سيد حسن عاملي نماينده ولي فقيه در استان در خصوص درگيري‌ها بين جمهوري آذربايجان و ارمنستان را حکيمانه و به‌موقع خوانده و از مواضع وي تقدير و تشکر کرد.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبيل در اين باره گفت: اين بيانيه که بعدا به صورت مشترک با امامان جمعه شمالغرب کشور نيز منتشر شد، تاثير بسزايي در روشنگري مردم منطقه و جمهوري آذربايجان داشت و پاسخ به بسياري از سوالات مردم بود.
بهنامجو بيان کرد: تاثير مثبت اين بيانيه را ما به وزارت کشور و دولت نيز اعلام کرديم.
وي در خصوص معدود افرادي که به اين بيانيه اعتراض کرده بودند نيز گفت: برداشت من اين است که اين افراد شناخت کافي از منطقه آذربايجان و اشتراکات ديني، فرهنگي، تاريخي و سياسي ايران و جمهوري آذربايجان ندارند.
وي اظهار داشت: ما خواهان آزادي مناطق اشغالي بدون جنگ و کشتار و دخالت کشورهاي فرامنطقه‌اي هستيم.
بهنامجو همچنين با اشاره به برقراري امنيت کامل در مرزهاي استان اردبيل از تلاش‌هاي بي وقفه نيروهاي انتظامي، نظامي و اطلاعاتي که همگام با عزيزان مرزباني در برقراري امنيت مرزهاي استان تلاش مي‌کنند، قدرداني کرد. 
در بيانيه نمايندگان ولي فقيه در استان‌هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل و زنجان تاکيد شد که هيچ ترديدي در تعلق قره‌باغ به آذربايجان و اشغال آن و لزوم بازگشت اين اراضي به آذربايجان، کشور اهل بيت نيست و دولت آذربايجان در بازپس‌گيري اين اراضي کاملا قانوني و شرعي عمل کرده و با اين اقدام درصدد اجراي قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل برآمده است.
در اين بيانيه تاکيد شده است: ما به اقتضاء آيات قرآن و سيره معصومين و به اقتضاء فلسفه انقلاب اسلامي خود را ملزم به حمايت و دفاع از مظلوم مي‌دانيم.
نمايندگان ولي فقيه در اين چهار استان خاطرنشان کرده‌اند: ملت آذربايجان بهتر از همه مي‌دانند که جمهوري اسلامي بالاترين کمک و حمايت را در طول اشغال قره‌باغ به آذربايجان داشته و در تمام محافل بين‌المللي از تماميت ارضي آذربايجان دفاع کرده و وزارت امور خارجه نيز اخيرا دوباره بر تماميت ارضي آذربايجان در غائله اخير تاکيد کرده است.
در اين بيانيه با اشاره به اينکه اگر عنايات جمهوري اسلامي در بدو اشغال قره‌باغ نبود، قطعا اشغال تا باکو امتداد مي‌يافت، اضافه شده است: در حال حاضر نيز تنها راه زميني آذربايجان براي نخجوان، خاک جمهوري اسلامي است که ايران، سخاوتمندانه آن را در اختيار دولت آذربايجان قرار داده است.
بر اساس اين بيانيه جاي تاسف است که اخيرا دشمنان در رابطه دو کشور دوست، به بهانه‌هاي واهي هياهو و غوغا راه انداخته و جمهوري اسلامي را به خيانت متهم کرده‌اند.
نمايندگان ولي فقيه در چهار استان شمالغرب کشور تاکيد کرده‌اند: اين نکته اقتضاء مي‌کند که ما به حجم جنگ رواني دشمن حساس بوده و ابزار برآورده شدن منويات شوم آنها نگرديم.
در اين بيانيه با تجليل از پيروزي هاي اخير از خداوند متعال براي شهداي ملت بزرگ آذربايجان علو درجات مسئلت و اظهاراميدواري شده است اين غائله هر چه سريع‌تر با احقاق حق‌ذي حق به پايان برسد و از خونريزي‌هاي بيشتر جلوگيري شود.

 
 
  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :

http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today