نماد آخرین خبر

هوای کردستان سرد می‌شود

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
هوای کردستان سرد می‌شود

باشگاه خبرنگاران/ معاون توسعه و پيش بيني اداره کل هواشناسي کردستان گفت: پيش بيني مي‌شود در دو روز پاياني هفته جاري ميانگين دماي هوا در طول شبانه‌روز پنج درجه کاهش يابد.

علي پناهي معاون توسعه و پيش بيني اداره کل هواشناسي کردستان اظهار کرد: پيش‌بيني مي‌شود با توجه به نفوذ توده هواي سرد و مرطوب به آسمان استان، در دو روز پاياني هفته جاري (پنجشنبه و جمعه) ميانگين دماي هوا در طول شبانه‌روز حدود پنج درجه کاهش يابد.
وي افزود: طبق پيش بيني‌ها اين کاهش دما در نقاط شمالي و شرقي استان محسوس‌تر بوده و شاهد وزش باد (گاهي شديد) و بارش‌هاي رگباري و موقت نيز خواهيم بود.
پناهي با بيان اينکه پيش‌بيني مي‌شود يخبندان شبانه بويژه در نواحي شرقي و شمالي استان اتفاق بيفتد، اضافه کرد: در اين مدت دماي حداقل در مناطق مرتفع و سردسير استان وارد محدوده يخبندان مي‌شود، ضمن اينکه بارش‌هاي احتمالي به صورت نقطه‌اي و موقت اغلب در ساعات ظهر تا اوايل شب رخ مي‌دهد.
معاون توسعه و پيش بيني اداره کل هواشناسي کردستان، يادآور شد: بر اثر کاهش دما، امکان آسيب به محصولات کشاورزي و باغي به ويژه در نواحي شمالي و شرقي استان وجود دارد، بنابراين کشاورزان بايد تمهيدات لازم را براي جلوگيري از سرمازدگي باغات در نظر بگيرند.
وي بر لزوم کنترل دماي گلخانه‌ها، مراکز پرورش قارچ و مرغداري‌ها تاکيد کرد و گفت: در بازه زماني ياد شده (صبح پنجشنبه تا عصر جمعه) انتقال محصولات جمع‌آوري شده به انبار‌ها يا بازار فروش ضروري است و مردم از تردد در حاشيه رودخانه‌هاي فصلي و صعود به ارتفاعات خودداري کنند.
پناهي با اشاره به اينکه از روز شنبه تا اواسط هفته آينده هواي استان نسبتا پايدار و آرام خواهد بود، افزود: دماي هواي سنندج در شبانه روز گذشته بين ۹ تا ۲۵ درجه در نوسان و سروآباد با حداکثر دماي ۲۶ درجه سانتيگراد و دهگلان و زرينه با حداقل دماي ۳ درجه سانتيگراد به ترتيب گرمترين و سردترين نقاط استان بودند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online