نماد آخرین خبر

کرونا ۶ خانواده کردستانی را داغدار کرد

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
کرونا ۶ خانواده کردستانی را داغدار کرد

باشگاه خبرنگاران/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان از شناسايي ۱۵۸ بيمار جديد مبتلا به کرونا ويروس و فوت ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد.

فرزين رضاعي رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان گفت: در حال حاضر ۳۸۵ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي استان بستري هستند.
وي با اشاره به آمار بستري شدگان در کردستان به تفکيک شهرستان‌هاي استان افزود: در بيمارستان‌هاي سنندج ۱۶۶ نفر، سقز ۴۳ نفر، مريوان ۵۷ نفر، قروه ۳۰ نفر، بيجار۲۲ نفر، کامياران ۲۱ نفر، ديواندره ۶ نفر، بانه ۳۸ نفر، دهگلان ۱ و سروآباد ۱ نفر بستري هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان تصريح کرد: اکنون ۵۵ نفر بيمار مبتلا به کرونا در بخش ويژه (آي سي يو) بستري هستند.
رضاعي از مرگ ۶ بيمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بيماري کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۴۹۷ نفر عنوان کرد و گفت: از اين تعداد ۱۷۵ نفر در سنندج، ۹۹ نفر در سقز، ۴۴ نفر در قروه، ۳۸ نفر در کامياران، ۳۶ نفر در بانه، ۳۴ نفر در ديواندره، ۳۱ نفر در بيجار، ۲۹ نفر در مريوان و ۱۱ نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتي و با رعايت دستورالعمل‌هاي مرتبط دفن شده‌اند.
وي خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاري اجتماعي، استفاده از ماسک، شست‌وشوي مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجراي اصول بهداشتي و قرنطينگي را تا قطع زنجيره اين ويروس مهلک رعايت کنيد در غير اين صورت افزايش تعداد زياد مبتلايان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهيم بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online