نماد آخرین خبر

درب‌های رواق امام خمینی به روی زائران حرم امام رضا(ع) باز شد

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
درب‌های رواق امام خمینی به روی زائران حرم امام رضا(ع) باز شد

باشگاه خبرنگاران/ همزمان با سرد شدن هوا در مشهد مقدس و حضور زائران در ايام اربعين در بارگاه امام رضا(ع)، درب‌هاي رواق امام خميني به روي زائران امام رضا(ع) گشوده شد.

امروز مصادف با روز اربعين امام حسين عليه‌السلام است؛ امروز بارگاه منوّر امام رضا عليه‌السلام حال و هواي اربعيني به خود گرفت، خيل عظيم زائران امام رضا عليه‌السلام در صحن‌هاي مختلف و حتي خيابان‌هاي اطراف حرم به اقامۀ نماز ظهر روز اربعين پرداختند و صحنۀ ماندگار را ترسيم کردند.
اما اين روز‌ها به دليل سرد شدن هوا و در جهت آسايش و راحتي هرچه بيشتر زائران حضرت، درب‌هاي رواق امام خميني(ره) به روي زائران گشوده شد، البته اين کار با نظارت‌هاي شديد بهداشتي صورت گرفته است؛ طوري که زائران به هنگام ورود به صحن و سراي مولايمان امام رضا عليه‌السلام اگر ماسک به همراه نداشته باشند، مي‌توانند از «خادمان سلامت» اين آستان که در صحن‌هاي مختلف حضور پررنگي دارند، تهيه و استفاده کنند.
دقت در نظارت اصول بهداشتي به حدي است که زائران بدون ماسک حق حضور و تردد در صحن‌ها و رواق را ندارند، در ورودي‌هاي حرم علاوه برماسک، کيسه پلاستيک و محلول ضد‌عفوني‌کننده دست در اختيار زائران قرار مي‌گيرد، امروز هم پس از حدود ۸ ماه يکي از رواق‌هاي حرم رضوي به روي زائران گشوده شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar