نماد آخرین خبر

کاهش شدید دمای هوا در خراسان شمالی

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
کاهش شدید دمای هوا در خراسان شمالی

باشگاه خبرنگاران/ بر اساس اطلاعيه هواشناسي کاربردي کاهش شديد دما به ويژه در شهرستان‌هاي شيروان، فاروج و راز و جرگلان و نيز در ارتفاعات خراسان شمالي پيش بيني مي‌شود.

هواشناسي کاربردي استان در اطلاعيه‌اي از کاهش شديد دماي هوا از فردا  شنبه تا يکشنبه ۲۰ مهرماه خبر داد.
بر اين اساس کشاورزان؛ تجميع کولوني‌هاي زنبور عسل و انتقال کندو‌ها و دام از ارتفاعات به مناطق گرمتر، تنظيم دماي گلخانه‌ها و اطمينان از صحت عملکرد دستگاه‌هاي گرمايش، تسريع در برداشت محصولات باقي مانده و ايجاد تمهيدات لازم جهت جلوگيري از سرمازدگي محصولات زراعي و باغي از طريق کودپاشي به ويژه در خصوص چغندر قند و ذرت، در ارتفاعات و نقاط سردسير؛ عايق بندي کندوها، تنظيم بندي دماي مکان‌هاي پرورش دام و طيور و تنظيم دماي مرغداري‌ها تا ۴۸ ساعت قبل از جوجه ريزي را مورد توجه قرار دهند.
در ادامه اين اطلاعيه  توصيه‌هايي در حوزه بهداشت و سلامت نيز عنوان شده است: همراه داشتن دارو براي افراد مبتلا به آسم و بيماري تنفسي و عدم انجام ورزش و فعاليت در هواي سرد، پوشش مفاصل و گرم نگه داشتن آن در مورد مبتلايان به روماتيسم، از پيشاني بند و عدم قرار گيري در معرض باد سرد در مورد مبتلايان ميگرن.
رعايت سرعت مطمئنه و روشن نگه داشتن چراغ‌ها در مه و اطمينان از سالم بودن تجهيزات خودرو و همراه داشتن لباس گرم  از ديگر توصيه هاي هواشناسي کاربردي در حوزه ترافيک و حمل و نقل است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today