صدا و سیما/ مأمورین یگان حفاظت محیط زیست شوشتر در عملیات گشت و کنترل موفق به دستگیری دو گروه شکارچی غیرمجاز شدند.

بهروز نجاتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر با اشاره به دستگیری هفت شکارچی غیرمجاز در این زمینه گفت: در عملیات اول یک گروه چهار نفره در حوالی روستای نورعلی شناسایی و دستگیر و از آن‌ها لاشه ١٩ قطعه از گونه‌های کبوتر وحشی، یک قطعه دراج، یک قطعه تیهو و یک قطعه چنگر نوک سرخ به همراه یک قبضه سلاح بادی pcp کشف و ضبط شد.
نجاتی افزود: در عملیات دوم که با کمک گزارش تلفنی از سوی دوستداران محیط زیست شناسایی شد یک گروه سه نفره در حوالی روستای عرب اسد دستگیر و از آن‌ها لاشه یک قطعه کبوتر وحشی و یک قطعه پرنده حمایت شده دراج به همراه دو قبضه اسلحه شکاری پنج تیر دارای مجوز حمل و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.
وی گفت: شکار و صید جانوران وحشی بدون داشتن پروانه تخلف بوده و شکار جانوران وحشی حمایت شده نیز مستلزم کسب پروانه ویژه می‌باشد که این موارد در مواد ١٠ و ١٢ قانون شکار وصید به آن‌ها اشاره و جرم انگاری شده است.
نجاتی افزود: بر اساس قانون بهای ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار هر قطعه کبوتر وحشی مبلغ پانصد هزار ریال و هر قطعه دراج مبلغ شش میلیون ریال تعیین شده است که متخلفان می‌بایست علاوه بر جریمه کیفری که از سوی مراجع قضایی به محیط زیست پرداخت نمایند.
 
 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today