ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: ۳۰ الی ۳۵ درصد مردم هنوز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و در تجمعات خانوادگی شرکت و در مسافرت‌ها نیز حضور دارند.

پیمان نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در مورد وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان اظهار کرد: ۳۰ الی ۳۵ درصد مردم هنوز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و در تجمعات خانوادگی شرکت و در مسافرت‌ها نیز حضور دارند. این گونه افراد گویا به دلیل مبتلا نشدن اطرافیان خود به کرونا، آسیب‌های ناشی از این بیماری را درک نکرده‌اند.
وی ادامه داد: متأسفانه، حق کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و مدت‌هاست که عزیزان خود را ندیده‌اند، توسط افرادی که این بیماری را جدی نگرفته‌اند، پایمال می‌شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پرشکی قزوین، نامدار خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌ها، ۵۰ درصد مبتلایان کسانی هستند که با افراد مبتلا به کووید ۱۹ در تماس مستقیم بوده‌اند و در واقع حداقل یک نفر در منزل آن‌ها به این ویروس آلوده بوده است.
وی تصریح کرد: در سه ماه گذشته بیشترین آمار ابتلا مربوط به خانم‌های خانه‌دار بوده است که می‌تواند به دلیل حضور در اجتماع و همچنین تجمعات و مهمانی‌های خانوادگی باشد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today