پليس فتا/ رئيس پليس فتا استان فارس از تشکيل پرونده و شناسايي مردي جواني به اتهام تبليغ تخريبي براي يکي از رستوران‌هاي سطح شهر شيراز خبر داد.

سرهنگ حشمت سليماني، رئيس پليس فتا استان فارس تشريح کرد: با مراجعه مردي ميانسال و طرح شکايتي با موضوع نشر اکاذيب و تخريب مجموعه غذايي، پرونده اوليه تشکيل و براي پيگيري در اختيار کارشناسان پليس فتا استان قرار گرفت.
اين مقام مسئول ادامه داد: شاکي که مالک مجموعه غذايي معروف شيراز است از طريق مشتريان و آشنايان مطلع مي‌شود که شخصي در فضاي اينستاگرام ضمن انتشار تصاوير غذاي تهيه شده از مجموعه غذايي تحت مديريت ايشان اقدام به نشر اکاذيب پيرامون کيفيت و رعايت نکردن پروتکل‎‌هاي بهداشتي نموده است و از مخاطبين درخواست مي‌کند به اين واحد صنفي براي سفارش غذا مراجعه نکنند.  
اين مقام سايبري گفت: باتوجه به حساسيت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت که با اقدامات فني صورت گرفته، متهم مورد شناسايي قرار گرفت و طي هماهنگي با دستگاه قضايي، دستگير شد.
وي افزود: متهم در اظهارات خود هدف از اين کار را تخريب رستوران رقيب اشاره نمود و گفت: به دليل رقابتي که بين رستوران بنده و رستوران شاکي وجود داشت اقدام به چنين کاري نمودم.
رئيس پليس فتا استان فارس تصريح کرد: پس از تکميل پرونده متهم به همراه مستندات موجود به دادسراى ويژه رسيدگى به جرايم رايانه اى فرستاده شد.
سرهنگ سليماني به کاربران فضاى سايبرى هشدار داد: جرايم در فضاى مجازي همانند فضاى حقيقى و فيزيکى مورد رسيدگى  قرار مي‎گيرد و در صورت احراز جرم با فرد خاطى مطابق قانون جرايم رايانه اى برخورد خواهد شد.
رئيس پليس فتا استان فارس از هموطنان خواست: در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طريق وب سايت پليس فتا به نشاني اينترنتي www.cyberpolice.ir با کارشناسان ما در ميان بگذارند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online