پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان فارس از تشکیل پرونده و شناسایی مردی جوانی به اتهام تبلیغ تخریبی برای یکی از رستوران‌های سطح شهر شیراز خبر داد.

سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس تشریح کرد: با مراجعه مردی میانسال و طرح شکایتی با موضوع نشر اکاذیب و تخریب مجموعه غذایی، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
این مقام مسئول ادامه داد: شاکی که مالک مجموعه غذایی معروف شیراز است از طریق مشتریان و آشنایان مطلع می‌شود که شخصی در فضای اینستاگرام ضمن انتشار تصاویر غذای تهیه شده از مجموعه غذایی تحت مدیریت ایشان اقدام به نشر اکاذیب پیرامون کیفیت و رعایت نکردن پروتکل‎‌های بهداشتی نموده است و از مخاطبین درخواست می‌کند به این واحد صنفی برای سفارش غذا مراجعه نکنند.  
این مقام سایبری گفت: باتوجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی صورت گرفته، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی با دستگاه قضایی، دستگیر شد.
وی افزود: متهم در اظهارات خود هدف از این کار را تخریب رستوران رقیب اشاره نمود و گفت: به دلیل رقابتی که بین رستوران بنده و رستوران شاکی وجود داشت اقدام به چنین کاری نمودم.
رئیس پلیس فتا استان فارس تصریح کرد: پس از تکمیل پرونده متهم به همراه مستندات موجود به دادسراى ویژه رسیدگى به جرایم رایانه اى فرستاده شد.
سرهنگ سلیمانی به کاربران فضاى سایبرى هشدار داد: جرایم در فضاى مجازی همانند فضاى حقیقى و فیزیکى مورد رسیدگى  قرار می‎گیرد و در صورت احراز جرم با فرد خاطى مطابق قانون جرایم رایانه اى برخورد خواهد شد.
رئیس پلیس فتا استان فارس از هموطنان خواست: در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir با کارشناسان ما در میان بگذارند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online