ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني بهداشتي چهارمحال و بختياري گفت: با ۲ رقمي شدن تعداد فوتي‌هاي استان طي ۲۴ ساعت گذشته و افزايش چشمگير تعداد بيماران سرپايي و بستري، اين استان در بحراني‌ترين وضعيت از ابتداي شيوع تاکنون قرار دارد.

مجيد شيراني، رئيس دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني بهداشتي چهارمحال و بختياري روز يکشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا که با حضور معاون سياسي و امنيتي استاندار چهارمحال و بختياري برگزار شد، افزود: با فوت ۱۰ بيمار جديد طي ۲۴ ساعت گذشته تعداد فوتي‌هاي ناشي از اين بيماري در استان به ۴۸۰ نفر رسيد.
وي ادامه داد: هم‌اکنون ۳۲۷ بيمار مبتلاي قطعي و مشکوک به ويروس کرونا در مراکز درماني استان بستري هستند که با توجه به تکميل ظرفيت بخش ويژه بيماران کرونايي در مراکز درماني استان، به ناچار بخش‌هاي ديگري از مراکز درماني را براي بستري بيمارن مبتلا به کرونا آماده کرده‌ايم.
شيراني با بيان اينکه تعداد بيماران بدحال در استان به بيش از ۵۰ نفر رسيده است، اضافه شدن ۶۰ تخت ICU به ۵۵ تخت قبلي را نقطه عطفي در مديريت اين بحران عنوان کرد و گفت: در ابتداي شيوع کرونا تنها ۵۵ تخت ICU در استان فعال بود اما با کمک دولت ۳۰ تخت ثابت و ۳۰ تخت اضطراري به تخت‌هاي بخش‌ مراقبت‌هاي ويژه استان اضافه شده است.
رييس دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني  بهداشتي چهارمحال و بختياري با بيان اينکه تجمع‌هاي خانوادگي عامل ۷۰ درصد شيوع کرونا در استان است، اظهار داشت: همچنان از مردم استان تقاضا مي‌شود تا از برگزاري دورهمي‌هاي خانوادگي و مراسم عزا و عروسي خودداري کنند.
همچنين معاون دانشگاه و رييس مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري نيز در اين نشست از انجام ۴۵ هزار و ۴۵۹ مورد نمونه‌گيري تشخيص کرونا در استان از ابتدا تا کنون خبر داد و گفت: از اين تعداد ۱۳ هزار و ۲۳۱ مورد بيمار سرپايي و سه هزار و ۸۵۲ بيمار بستري قطعي به کرونا شناسايي شد.
سيد راشد جزايري، از بهبودي ۸۳ درصدي مبتلايان به کرونا در استان خبر داد و گفت: اين رقم در ميانگين کشوري ۷۶.۸ درصد است.
وي با بيان اينکه تمامي شهرستان‌هاي استان بر مبناي بيماران سرپايي و بستري در وضعيت بحراني و خاکستري قرار دارند، اظهار داشت: اين در حالي است که بر مبناي تعداد بيماران بستري، هفت شهرستان شهرکرد، بروجن، لردگان، اردل، فارسان، کيار و خانميرزا در وضعيت بحراني و خاکستري، بن در وضعيت قرمز و کوهرنگ در وضعيت زرد قرار دارند.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday