مهر/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي بيرجند با بيان اينکه نمودار کرونا در خراسان جنوبي عمودي شده و به طرف بالا حرکت مي‌کند، گفت: اميدواريم با اعمال محدوديت‌هاي فعلي شاهد شکسته شدن اين پيک باشيم.

محمد دهقاني فيروز آبادي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي بيرجند عصر يکشنبه در جمع خبرنگاران بيان کرد: تعداد بيماران حاد تنفسي و مبتلا به کرونا بستري در بيمارستان‌ها طي هفته گذشته روند بسيار بالايي داشته است.
وي با بيان اينکه علي رغم تخت موجود براي بستري، با افزايش موارد بستري ميزان خستگي کادر پزشکي بيمارستان هم افزايش مي‌يابد، افزود: با ادامه اين روند، آمار موارد بدحال و فوتي باز هم افزايش پيدا خواهد کرد و روز به روز فاصله ما با ميانگين کشوري کمتر مي‌شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي بيرجند ادامه داد: در صورت بيشتر شدن آمار، تخت‌هاي ويژه هم پاسخگو نخواهد بود و راه اندازي آن، هزينه زيادي را لازم دارد.
وي با بيان اينکه نمودار کرونا در خراسان جنوبي عمودي شده و به طرف بالا حرکت مي‌کند، اظهار کرد: اميدواريم با اعمال محدوديت‌هاي فعلي و ادامه اين روند، شاهد شکسته شدن اين پيک در استان باشيم.
دهقاني فيروز آبادي با بيان اينکه اجراي محدوديت‌هاي ده گانه در مورد فعاليت برخي گروه‌ها و ممنوعيت بعضي از مکان‌ها مثل آرامستان ها در شهرستان‌هاي قرمز هر هفته تمديد مي‌شود، افزود: همچنين تا ۲۳ آبان ماه اين محدوديت‌هاي ده گانه در شهرستان‌هاي مشکي و قرمز اعمال و تمديد مي‌شود.
وي بيان کرد: گروه دوم محدوديت‌ها در خصوص ۴۶ شهرستان بحراني کشور اعمال شده که سه شهرستان بيرجند، قاين و طبس از خراسان جنوبي هم شامل اين محدوديت‌ها مي‌شوند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي بيرجند ادامه داد: در اين شهرستان‌ها محدوديت‌هاي فعاليت گروه‌هاي شغلي ۲، ۳ و ۴ از چهارشنبه شروع شده و تا ۲۳ آبان ماه ادامه خواهد داشت، اعمال مي‌شود.
وي بيان کرد: گروه جديد محدوديت‌ها که ديروز در ستاد ملي مطرح شده، هنوز رسماً ابلاغ نشده و قرار است ساعات کاري مشاغل، ساعت مشخصي باشد و بعد از آن بازه، اجازه فعاليت نداشته باشند.
دهقاني فيروز آبادي با بيان اينکه تاکنون استقبال صددرصدي از محدوديت‌ها انجام نشده و به طور ميانگين بين ۶۰ تا ۸۰ درصد محدوديت گروه‌هاي شغلي ۲، ۳ و ۴ اعمال شده است، اظهار کرد: انتظار مي‌رود اصناف از همه محدوديت‌ها تبعيت کنند که اين امر اتفاق نيفتاده است.

آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today