باشگاه خبرنگاران/ استاندار بوشهر گفت: چنانچه همکاري و همراهي مردم نبود، وضعيت به مراتب بدتري از نظر ابتلا و فوتي ناشي از شيوع کرونا در استان داشتيم.

عبدالکريم گراوند، استاندار بوشهر در نشست ستاد استاني مقابله با کرونا استان بوشهر بيان کرد: به منظور نظارت و بازرسي دقيق از وضعيت رعايت ضوابط بهداشتي در استان، قرارگاه عملياتي، نظارتي و بازرسي ستاد مقابله با کرونا در دستگاه‌هاي اجرايي استان بوشهر با همکاري فرمانداران و دانشگاه علوم پزشکي بوشهر تشکيل مي‌شود.
وي افزود: چنانچه همکاري و همراهي مردم نبود، وضعيت به مراتب بدتري از نظر ابتلا و فوتي ناشي از شيوع کرونا در استان داشتيم.
استاندار بوشهر ادامه داد: با همکاري مردم و رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي مي‌توانيم از بحران کرونا عبور کنيم. انتظار داريم فرمانداران هم با جديت مصوبات ستاد استاني کرونا را پيگيري و اجرا کنند.

مصوب‌هاي نشست ستاد استاني مقابله با کرونا
در نشست ستاد استاني مقابله با کرونا، پس از بحث و بررسي پيشنهادهاي اعضا، موارد زير به عنوان مصوبه به تصويب رسيد:
- به منظور نظارت و بازرسي دقيق از وضعيت رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي در استان، قرارگاه عملياتي، نظارتي و بازرسي ستاد مقابله با کرونا در دستگاه‌هاي اجرايي استان بوشهر با همکاري فرمانداران و دانشگاه علوم پزشکي بوشهر تشکيل شود.
- پيشنهاد ممنوعيت تردد به استان به مدت يک ماه از عصر چهارشنبه تا جمعه شب به ستاد ملي مقابله با کرونا ارسال شود.
- ضمن ممنوعيت نصب چادر در سواحل استان، شهرداران موظف به پيگيري و حسن اجراي اين مصوبه هستند.
- با توجه به مصوبه ستاد ملي مقابله با کرونا در مورد تعطيلي مشاغل گروه‌هاي دو، سه و چهار بعد از ساعت ۱۸، اين مصوبه در شهر‌هاي بوشهر و برازجان عملياتي شود و مشاغل گروه‌هاي فوق پس از ساعت ۱۸ اجازه فعاليت ندارند.
- مصوبه تعطيلي آموزش حضوري مدارس استان که تا پايان اين هفته برقرار بوده است، در هفته آينده هم ادامه يابد.
- رستوران‌هاي بوشهر فقط مجاز به فعاليت به صورت بيرون بر هستند و تالار‌هاي پذيرايي در استان هم از ۲۰ آبان به مدت دو هفته ديگر تعطيل خواهند بود.
- بانک‌ها موظف به ارائه خدمات غيرحضوري الکترونيکي به مشتريان هستند.
- شهربازي‌ها و پارک‌هاي بادي در نقاط مختلف هم به مدت دو هفته از ۲۰ آبان تعطيل خواهند بود.
- گروه پيام آوران سلامت با مديريت دفتر امور اجتماعي استانداري و همکاري هلال احمر و سازمان‌هاي مردم نهاد به منظور تشويق مردم به رعايت ضوابط بهداشتي تشکيل شود.

آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar