ايسنا/ آشفتگي و مديريت ضعيف باشگاه آلومينيوم اراک صداي رسول خطيبي و مردم اراک را درآورده است.

هفته اول ليگ برتر فوتبال حواشي فراواني را در اراک به خود ديد. آلومينيوم در استاديوم خود با سه گل از نساجي شکست خورد تا حواشي اين تيم از همين ابتدا آغاز شود. انتظار مي‌رفت باشگاهي که پس از ۱۸ سال به ليگ برتر صعود کرده است در قامت تيمي ظاهر شود که دست و پا بسته و از پيش باخته نباشد و عملکرد آبرومندانه‌اي را از خود نشان دهد اما ابتدايي‌ترين مشکلات اين باشگاه باعث شد تا در همين هفته اول تقاص سنگيني پس دهند.
با توجه به اتفاقاتي که در باشگاه آلومينيوم رخ داده است، مي‌توان پيش‌بيني کرد اين تيم روزهاي سختي را در پيش داشته باشد. مديريت باشگاه با از دست دادن زمان و برآورده نکرده خواسته هاي خطيبي باعث شده تا اين مربي در آستانه جدايي از اين تيم قرار بگيرد. خطيبي پس از بازي روز گذشته اراکي‌ها اعلام کرده که باتوجه به شرايط موجود ديگر جاي او در آلومينيوم نيست و استعفاي خود را اعلام کرده است.
رسول خطيبي در يک گفت‌وگوي تلويزيوني در رابطه با مشکلات باشگاه و اعلام استعفايش گفت: بعد از صعود به ليگ برتر تغييرات مديريتي داشتيم. سال گذشته خاطره خوبي را با مردم اراک رقم زديم و خيلي زحمت کشيديم. يک يادگاري از ما در اراک به جا ماند اما بعد از تغييرات مديريتي و تغيير مداوم هيات مديره باعث شد تا ده دوازده روز مانده به ليگ برتر بلاتکليف باشيم. قراردادهاي بازيکنان به صورت رسمي بسته نشده بود تا اين که دو سه روز قبل از بازي يک اتفاقاتي افتاد که ديدم در شان فوتبال اراک نيست.
او ادامه داد: مشکلات تيم خيلي زياد بود اما درست نبود يک روز قبل بازي از تيم جدا شوم و اين بازي در کنار تيم حضور داشتم. حتي قبل از اين که بچه‌ها بروند و براي بازي گرم کنند، ليست بازيکنانم را نداشتم و نمي‌دانستم کدام يک را در ترکيب قرار دهم. آمدند و يکي يکي گفتند کارت فلان بازيکن صادر شده و کارت فلان بازيکن صادر نشده است. من دوست ندارم حاشيه زيادي براي تيم به وجود بيايد. به هيات مديره هم اعلام کردم که با اين شرايط نمي‌مانم و مي‌خواستم بدون حاشيه جدا شوم.
سرمربي آلومينيوم در پاسخ به اين سوال که اگر مشکلات حل شويد مي‌مانيد يا خير؟ گفت: من به باشگاه اعلام کردم که نفراتي که مي‌خواهم را جذب کنيد و انتظار برآورده کردن چند مورد ديگر را هم دارم. بايد بگويم باشگاه روز گذشته فقط قرارداد سرمربي را ثبت کرده بود و قرارداد هيچکدام از اعضاي کادرفني من ثبت نشده بود و برايشان کارت صادر نشده بود. اين يک بي‌احترامي است به من و کادرفني‌ام چرا که کادرفني من خيلي زحمت کشيدند. اميدوارم چه با من و چه بدون من اين مشکلات حل شود. در شرايط موجود ماندن خيلي سخت است. خودتان را جاي من بگذاريد و ببينيد چه کاري مي‌توانيد انجام دهيد.
آشفتگي و بي‌برنامگي در باشگاه آلومينيوم به حدي رسيده است که باشگاه به جاي رونمايي از لباس تيم، از لباس‌هاي تيم ملي ايتاليا استفاده کرده است. لوگوي آلومينيوم را روي لباس چسبانده و با سايزهاي نامناسب به بازيکنان تحويل دادند. چندي پيش حرف و حديث‌هايي مبني بر تمايل نداشتن مديران ايرالکو براي تيم‌داري در ليگ برتر مطرح شده بود و شايد به زودي اين ماجرا به حقيقيت بپيوندند.
با وجود تمام اين مشکلات فقط مي‌توان يک برداشت را از بي سرو ساماني باشگاه آلومينيوم داشت. آن هم رها کردن تيم ليگ برتري‌ و بي‌تجربگي در اداره کردن باشگاه است. تغييرات زياد در باشگاه و حضور افراد غيرفوتبالي، منجر به سقوط آسانسوري تيم پرهوادار آلومينيوم به ليگ دسته مي‌شود. بهتر است که بگوييم لطفاً شان و حيثيت فوتبال اراک را پايين نياوريد!

آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today