فارس/ بخشدار دیشموک گفت: با توجه به اینکه دیشموک در وضعیت سیاه قرار دارد تا پایان آبان ماه به جزء قصابان، نانوایی‌ها، میوه فروشی‌ها و سوپر مارکت‌ها، مابقی اصناف تعطیل هستند.

صفا حبیبی، بخشدار دیشموک اظهار کرد: دیشموک پتانسیل زیادی برای رشد و توسعه دارد که باید مسئولان با همکاری بنیاد علوی تلاش کنند تا راه توسعه هموار شود.
وی توجه به ظرفیت‌ها از جمله گیاهان دارویی و به خصوص گیاه کمیاب کرفس کوهی را با اهمیت خواهند و گفت: به این گیاه کوهی می‌توان برای کمک به معیشت و اشتغال توجه ویژه کرد.
حبیبی ضمن تقدیر رئیس منابع طبیعی دیشموک بابت توسعه کشت گیاهان دارویی گفت: از کلانتری  استاندار و حجت الاسلام موحد نماینده مردم چهار شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه  که پیگیر استقرار بنیاد علوی در دیشموک بودند تقدیر و تشکر می‌کنیم.
بخشدار دیشموک با بیان اینکه کرونا یک مشکل اساسی بوده و در حال حاضر وضعیت منطقه سیاه شده است، عنوان کرد: باتوجه به شرایط کرونا باید به حالت اولیه برگردیم و محدودیت‌های جدی را در این خصوص  اعمال کنیم.
وی از دادگاه، بسیج و نیروی انتظامی جهت برقراری امنیت و همکاری در کنترل کرونا تقدیر کرد و گفت: پنهان کاری و پرهیز از  قرنطینه کاری خطرناک است و باعث شیوع کرونا در بین افراد می‌شود.
حبیبی با بیان اینکه، زنجیره انتقال باید قطع شود، اضافه کرد:  ماسک زدن و ماندن در خانه  یک راه درمان جدی است.
بخشدار دیشموک اظهار کرد: تا پایان آبان ماه به جزء قصابان، نانوایی‌ها، میوه فروشی‌ها و سوپر مارکت، مابقی اصناف تعطیل است.
وی با اشاره به جدی بودن خطرات کرونا گفت: با وجود اینکه در جلسه ستاد  کرونا بخش تذکرات داده می شود و مصوب می‌گردد، برخی اعضای شورای اداری دیشموک جهت مقابله با کرونا همکاری ندارند.
حبیبی گفت: جای بسی تاسف است برخی اعضای شورای اداری در مراسمات ترحیم شرکت و حتی خواننده محلی در مراسم دعوت می‌کنند.
بخشدار دیشموک اضافه کرد: وقتی شورای اداری در مراسمات ترحیم شرکت کنند، چه انتظاری از همکاری مردم داشته باشیم که در بحث کنترل کرونا همکاری داشته باشند.
وی تاکید کرد: تحویل جسد برای تشییع و خاکسپاری با رعایت پروتکل بهداشتی و با همکاری دستگاههای متولی و طبق مصوبه استانی کرونا صورت می‌پذیرد.
بخشدار دیشموک متذکر شد: توهین در فضای مجازی به ایلات طیبی و بهمئی را محکوم و خواستار برخورد جدی از سوی دستگاه قضا، هستیم.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today