فارس/ بخشدار ديشموک گفت: با توجه به اينکه ديشموک در وضعيت سياه قرار دارد تا پايان آبان ماه به جزء قصابان، نانوايي‌ها، ميوه فروشي‌ها و سوپر مارکت‌ها، مابقي اصناف تعطيل هستند.

صفا حبيبي، بخشدار ديشموک اظهار کرد: ديشموک پتانسيل زيادي براي رشد و توسعه دارد که بايد مسئولان با همکاري بنياد علوي تلاش کنند تا راه توسعه هموار شود.
وي توجه به ظرفيت‌ها از جمله گياهان دارويي و به خصوص گياه کمياب کرفس کوهي را با اهميت خواهند و گفت: به اين گياه کوهي مي‌توان براي کمک به معيشت و اشتغال توجه ويژه کرد.
حبيبي ضمن تقدير رئيس منابع طبيعي ديشموک بابت توسعه کشت گياهان دارويي گفت: از کلانتري  استاندار و حجت الاسلام موحد نماينده مردم چهار شهرستان در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار و امام جمعه  که پيگير استقرار بنياد علوي در ديشموک بودند تقدير و تشکر مي‌کنيم.
بخشدار ديشموک با بيان اينکه کرونا يک مشکل اساسي بوده و در حال حاضر وضعيت منطقه سياه شده است، عنوان کرد: باتوجه به شرايط کرونا بايد به حالت اوليه برگرديم و محدوديت‌هاي جدي را در اين خصوص  اعمال کنيم.
وي از دادگاه، بسيج و نيروي انتظامي جهت برقراري امنيت و همکاري در کنترل کرونا تقدير کرد و گفت: پنهان کاري و پرهيز از  قرنطينه کاري خطرناک است و باعث شيوع کرونا در بين افراد مي‌شود.
حبيبي با بيان اينکه، زنجيره انتقال بايد قطع شود، اضافه کرد:  ماسک زدن و ماندن در خانه  يک راه درمان جدي است.
بخشدار ديشموک اظهار کرد: تا پايان آبان ماه به جزء قصابان، نانوايي‌ها، ميوه فروشي‌ها و سوپر مارکت، مابقي اصناف تعطيل است.
وي با اشاره به جدي بودن خطرات کرونا گفت: با وجود اينکه در جلسه ستاد  کرونا بخش تذکرات داده مي شود و مصوب مي‌گردد، برخي اعضاي شوراي اداري ديشموک جهت مقابله با کرونا همکاري ندارند.
حبيبي گفت: جاي بسي تاسف است برخي اعضاي شوراي اداري در مراسمات ترحيم شرکت و حتي خواننده محلي در مراسم دعوت مي‌کنند.
بخشدار ديشموک اضافه کرد: وقتي شوراي اداري در مراسمات ترحيم شرکت کنند، چه انتظاري از همکاري مردم داشته باشيم که در بحث کنترل کرونا همکاري داشته باشند.
وي تاکيد کرد: تحويل جسد براي تشييع و خاکسپاري با رعايت پروتکل بهداشتي و با همکاري دستگاههاي متولي و طبق مصوبه استاني کرونا صورت مي‌پذيرد.
بخشدار ديشموک متذکر شد: توهين در فضاي مجازي به ايلات طيبي و بهمئي را محکوم و خواستار برخورد جدي از سوي دستگاه قضا، هستيم.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today