ايسنا/ معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي اراک گفت: نانواها در تهيه نان به عمل آوري و استفاده از آرد سبوسدار دقت ندارند.

عباس عليمراديان، معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي اراک در خصوص وضعيت توليد نان در استان اظهار کرد: نان قوت غالب مردم است و دانشگاه علوم پزشکي حساسيت بالايي نسبت به کيفيت اين محصول دارد.
وي با اشاره به گزارشات دريافت شده درخصوص کيفيت نان در سطح استان، گفت: در ابتداي سال 98 مصوب شد که کارخانجات توليد آرد، استاندارد لازم جهت سبوس گيري از گندم را رعايت کنند، همچنين سازمان استاندارد نيز استاندارد 103 و 104 کيفيت نان را اصلاح کند که تا حدودي اين مصوبات انجام شد، اما به هدف نرسيديم.
عليمراديان نامرغوب بودن گندم تحويلي به کارخانجات، عدم تحويل گندم با پروتئين بالا، عدم اصلاح استانداردهاي ملي، عدم رعايت 100 درصدي مصوبات توسط کارخانجات آردسازي و عدم رعايت انطباق نوع آرد مصرفي پخت نان توسط برخي نانوايان بويژه نانوايي هاي نيمه دولتي و فرهنگ مصرفي مردم را از جمله مشکلات موجود در مسير توليد نان با کيفيت دانست.
وي اضافه کرد: مردم تمايل به مصرف نان سفيد دارند و نانواها براي تهيه و عمل آوري نان با سبوس بالا وقت نمي گذارند.
معاون فني مرکز بهداشت استان مرکزي نيز با اشاره به انجام 3165 مورد نمونه برداري از نان در استان طي 6 ماهه نخست سال جاري، گفت: نتيجه نمونه برداري ها حاکي از مطلوبيت 97 درصد آردها به لحاظ نمک موجود بود، همچنين تنها يک درصد نان ها داراي جوش شيرين بودند.
عباس اسماعيلي افزود: از 42 مورد آرد نيز نمونه برداري شد که براساس آن 35 نمونه از نظر ميزان سبوس مطلوب بود و 18 نمونه نيز به جهت شامل کيفيت نان و آرد و تخلفات نمک و کمبود سبوس به مراجع قضايي معرفي شد.
وي با بيان اينکه از سه مورد علت عمده مرگ و مير در جهان دو مورد به لحاظ مصرف نمک و سبوس به نان مرتبط است که مي توان با رفع مشکلات اين حوزه، آمار مرگ را در اين بخش تحت کنترل درآورد، افزود: علاوه بر مصرف نمک و سبوس با مسئله استفاده از کنجد بر روي نان روبه‌رو هستيم، استفاده از کنجد منعي ندارد، اما شرايط نگهداري بهداشتي کنجد مهم است که بايد حتما طبق دستورالعمل ها باشد.

  
  
 

آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today