ايلنا/ معاون منابع انساني استانداري تهران با بيان اينکه تا پايان مهرماه حدود ۱۵ درصد کارمندان ادارات استان تهران به بيماري کرونا مبتلا شده‌اند، از برخورد اداري با نيروهاي متخلف ارائه‌دهنده خدمات به افراد بي‌ماسک خبر داد.

«غلامرضا عباس‌پاشا» معاون منابع انساني استانداري تهران درباره وضعيت دستگاه‌هاي اداري در استان تهران در مقابله با بيماري کرونا گفت: تاکنون گزارشي مبني بر عدم رعايت ادارات درخصوص مصوبه ستاد ملي مقابله با کرونا با دو موضوع حضور ۵۰ درصدي کارکنان ادارات و رعايت پروتکل‌‌هاي بهداشتي به ما ارائه نشده است.
وي ادامه داد: البته در اين خصوص دو مورد به ما گزارش شده بود که با ورود فرمانداري تهران اين مشکل نيز برطرف شد.
معاون منابع انساني استانداري تهران درباره آمار کارمندان مبتلا به بيماري کرونا در ادارات استان تهران تصريح کرد: اين آمار به صورت ماهانه از دستگاه‌هاي اجرايي جمع‌آوري مي‌شود و با توجه به اينکه همچنان در نيمه آبان‌ماه هستيم، هنوز آمار ابتلاي آبان‌ماه به ما اعلام نشده است، اما تا پايان مهرماه حدود ۱۵ درصد از کارکنان ادارات استان تهران به بيماري کرونا مبتلا شده بودند.
عباس پاشا خاطرنشان کرد: تمامي دستگاه‌هاي استان تهران دستورالعمل‌هاي بهداشتي را به خوبي رعايت مي‌کنند. البته شهرستان‌هاي دماوند و ورامين همچنان در استان تهران در وضعيت حادتري هستند و محدوديت‌هاي شديدتري درخصوص آنها اعمال شده است.
وي با بيان اينکه براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک ممنوع است، ادامه داد: اگر فردي بدون ماسک به اداره‌اي مراجعه کند، قطعا به او خدمات لازم ارائه نمي‌شود. همچنين اگر کارمندي به چنين افرادي خدمات ارائه کند، قطعا اين کارمند خاطي به بخش تخلفات اداري معرفي خواهد شد و هيچ‌گونه ارائه خدمت به افرادي که فاقد ماسک بوده و پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت نمي‌کنند، نبايد ارائه شود.
معاون منابع انساني استانداري تهران در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با بيان اينکه ساختار اداري استان تهران متناسب با جمعيت حاضر در اين استان نيست، تصريح کرد: حوزه ساختار اداري نيازمند تقويت است تا دستگاه‌ها در پاسخگويي به شهروندان و در نهايت براي رفاه مردم در شهرستان‌هاي استان تهران دچار مشکل نشوند؛ هرچه ساختار ضعيف‌تر باشد متناسب با آن نارضايتي بيشتر  شکل خواهد گرفت و اعتماد اجتماعي در مردم به عنوان مطالبه‌گران دستگاه اجرايي کاهش خواهد يافت.
عباس پاشا خاطرنشان کرد: در اين خصوص هم سازمان استخدامي کشور و هم معاونت توسعه استانداري ماموريت ويژه دارند و يک مطالعه پژوهشي در اين خصوص نيز در دستور کار است تا ان‌شاءالله خروجي آن به نفع مردم و جمعيت استان تهران باشد. ماموريت اصلي سازمان تقويت ساختار است که نيروي انساني نيز بايد با آن متناسب باشد.
وي ادامه داد: در حال حاضر با توجه به مشکلاتي که در برخي زيرساخت‌ها وجود دارد، در تنگناهايي قرار داريم و اميدواريم با اين پژوهشي که صورت مي‌گيرد، تجديدي در ساختار استان تهران رقم بخورد و با تغيير ساختار نيز متناسب با آن درخصوص وضعيت کارمندان اقدام خواهيم کرد، البته تلاش ما اين است که بيشتر به سمت ساختارهاي الکترونيک در استان تهران پيش برويم.
معاون منابع انساني استانداري تهران در پاسخ به اين سوال که با توجه به دورکاري ادارات چقدر زيرساخت‌ها در اين خصوص آماده است، يادآور شد: ما به دستگاه‌هاي اجرايي استان تهران تاکيد کرده‌ايم که تمهيدات لازم در خصوص زيرساخت‌هاي الکترونيک براي ارائه خدمات به مردم ايجاد کنند. در سال ۹۹ نيز سياست‌هاي استانداري به اين سمت است که زيرساخت‌‌هاي الکترونيک را ايجاد کنيم و اگرچه با مطلوبيت فاصله داريم، اما رشد خوبي در اين زمينه داشته‌ايم.
عباس پاشا همچنين در پاسخ به اين سوال که آيا دورکاري کارمندان تمديد خواهد شد، گفت: در حال حاضر دورکاري کارمندان تا آبان‌ماه ادامه دارد و پس از آن نيز با توجه به نظر ستاد ملي مقابله با کرونا اقدام خواهيم کرد.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran