ایرنا/ رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با ورود سامانه بارشی از فردا سه شنبه، بارش برف و مه ارتفاعات استان را فرا می‌گیرد.

محمد امیدفر، رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: فعالیت این سامانه موجب رگبار باران، غرش آذرخش، وزش باد گاهی تا نسبتا شدید، کاهش نسبی دما و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ می شود.
وی با بیان اینکه این سامانه همه نواحی به ویژه نواحی جنوبی و شرقی استان را تحت تاثیر قرار می دهد، افزود: فعالیت این سامانه تا روز پنجشنبه در سطح آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت.
رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: این سامانه همچنین موجب کاهش دید و لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، برخورد آذرخش و خسارت به محصولات کشاورزی می شود.
امیدفر، به مسافران و رانندگان توصیه کرد از سفرهای غیرضروری و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات اجتناب کرده و از کشاورزان نیز خواست به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی استان توجه کنند.
وی یادآوری کرد: در زمان کنونی(۱۰ صبح) شبستر با ۱۱ و ورزقان با چهار درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۹ درجه بالای صفر است. 

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today