ايسنا/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: با توجه به افزايش قابل توجهه موارد ابتلا به کرونا در استان و شهرستان زاهدان، براي شناسايي به موقع و زود هنگام، مراکز غربالگري بيماري کرونا در شهر زاهدان از سه مرکز به پنج مرکز افزايش يافت.

سيد مهدي طباطبايي، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي زاهدان با اشاره به اين موضوع که چگونه از خود و ديگران در برابر بيماري کرونا حفاظت کنيم، اظهار کرد: با پوشيدن ماسک به طوري که بيني و دهانمان را کامل بپوشاند، در اماکن شلوغ حضور پيدا نکنيم، فاصله يک تا دو متري را از ديگران حفظ کرده و به‌طور مرتب دست ها را به مدت ۲۰ ثانيه بشوييم مي توان از خود و ديگران در برابر اين بيماري محافظت کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: در صورت مشکوک بودن به بيماري کرونا، بلافاصله مشخصات فردي خود را در سامانه خود ارزيابي کرونا به آدرس SALAMAT.GOV.IR ثبت کنيد و يا به نزديکترين مراکز منتخب کوويد- ۱۹ در سطح شهر مراجعه کنيد.
به گفته طباطبايي، در مجموعه دانشگاه علوم پزشکي زاهدان ۱۳ مرکز غربالگري ۱۶ ساعته بيماري کرونا فعال است و خدمات غربالگري و شناسايي به هنگام بيماري کرونا را به مردم ارائه مي کند.
وي با اشاره به اين نکته که ۵۰ درصد تست تشخيص کرونا در مراکز ۱۶ ساعته افزايش يافته، افزود: بر اساس اولويت بندي جديد نمونه برداري کرونا از گروه ها و افراد علامت دار که جزو گروه هاي پرخطر بوده و يا در سن بالاي ۶۵ سال مي باشند، افراد در تماس نزديک بدون علامت که جزو گروه هاي پرخطر يا سن بالاي ۶۵ سال قرار دارند و تمامي افراد علامت دار در مراکز تجمعي تست تشخيص کرونا گرفته مي شود.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today