ایسنا/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به افزایش قابل توجهه موارد ابتلا به کرونا در استان و شهرستان زاهدان، برای شناسایی به موقع و زود هنگام، مراکز غربالگری بیماری کرونا در شهر زاهدان از سه مرکز به پنج مرکز افزایش یافت.

سید مهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این موضوع که چگونه از خود و دیگران در برابر بیماری کرونا حفاظت کنیم، اظهار کرد: با پوشیدن ماسک به طوری که بینی و دهانمان را کامل بپوشاند، در اماکن شلوغ حضور پیدا نکنیم، فاصله یک تا دو متری را از دیگران حفظ کرده و به‌طور مرتب دست ها را به مدت ۲۰ ثانیه بشوییم می توان از خود و دیگران در برابر این بیماری محافظت کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در صورت مشکوک بودن به بیماری کرونا، بلافاصله مشخصات فردی خود را در سامانه خود ارزیابی کرونا به آدرس SALAMAT.GOV.IR ثبت کنید و یا به نزدیکترین مراکز منتخب کووید- ۱۹ در سطح شهر مراجعه کنید.
به گفته طباطبایی، در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۱۳ مرکز غربالگری ۱۶ ساعته بیماری کرونا فعال است و خدمات غربالگری و شناسایی به هنگام بیماری کرونا را به مردم ارائه می کند.
وی با اشاره به این نکته که ۵۰ درصد تست تشخیص کرونا در مراکز ۱۶ ساعته افزایش یافته، افزود: بر اساس اولویت بندی جدید نمونه برداری کرونا از گروه ها و افراد علامت دار که جزو گروه های پرخطر بوده و یا در سن بالای ۶۵ سال می باشند، افراد در تماس نزدیک بدون علامت که جزو گروه های پرخطر یا سن بالای ۶۵ سال قرار دارند و تمامی افراد علامت دار در مراکز تجمعی تست تشخیص کرونا گرفته می شود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today