کرج رسا/ رئيس هيات نجات غريق و غواصي البرز گفت: شيوع ويروس کرونا سبب شده تا استخرداران در اين استان به ورطه ورشکستگي کشانده شوند.

بيژن پيريايي، رئيس هيات نجات غريق و غواصي البرز اظهار کرد: در کشورهاي پيشرفته دنيا شاهد اين هستيم که استخرها با تنظيم يک سري پروتکل ها و برنامه ريزي ها بازگشايي شده و در حال فعاليت هستند، اين در حالي است که در کشور ما و استان ما اينگونه نيست.
وي اضافه کرد: تلاش ما بر اين بوده و هست که به مردم اين باور را بدهيم که استخر شنا از ديگر مکان ها خطرناک تر نيست و در صورت رعايت پروتکل ها مانند ديگر کشورها مي توانيم شاهد بازگشايي اين مکان ها باشيم.
پيريايي گفت: اما امروز اين رشته ورزشي به دليل شيوع ويروس کرونا و عدم فرهنگ سازي درست با مشکل جدي مواجه شده و بيشتر استخرداران در ورطه ورشکستگي افتاده اند.
رئيس هيات نجات غريق و غواصي البرز ادامه داد: البته در ارديبهشت ماه امسال و در يک مقطع زماني کوتاه، استخرها در استان بازگشايي شدند، اما اتفاقي که افتاد اين بود که هزينه ها ثابت و يا بيشتر شد و استقبالي از سوي مردم صورت نگرفت.
وي گفت: استقبال کم مردم و بالا رفتن هزينه ها سبب شده که امروز فعاليت استخرهاي شنا در وضعيت بازگشايي هم مقرون به صرفه نباشد.
پيريايي بيان کرد: تعطيلي استخرهاي شنا نيز سبب بيکاري کارکنان اين مجموعه هاي ورزشي در البرز شده است .
رئيس هيات نجات غريق و غواصي البرز يادآور شد: حدود ۷۰ استخر شنا در استان البرز وجود دارد که حدود يک هزار و ۷۰۰ نفر در اين مجموعه ها مشکل به کار بودند.
وي افزود: شيوع کرونا سبب شد تا تعداد زيادي از اين افراد از ناجيان غريق و مربيان شنا گرفته تا نيروهاي خدماتي، شغل خود را از دست بدهند.

آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday