رکنا/ قيمت دلار در صرافي‌ هاي بانکي امروز دوشنبه با افزايش نسبت به روز قبل ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان است.

تشديد نوسانات ارزي موجب شد تا بازارساز تصميم جدي براي مديريت عرضه و تقاضا بگيرد و برهمين اساس علاوه بر افزايش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نيما، از سرگيري فروش ارز سهميه‌اي، آزاد شدن فروش ارز پتروشيمي ها در صرافي‌هاي غيربانکي و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمي و آزاد مقدمات کاهش نوسانات قيمتي را در بازار ارز فراهم کرد.
بانک مرکزي البته اعلام کرده از روز دوشنبه 21 مهرماه نيز روزانه 50 ميليون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اينکه سقف خريد بانک‌ها و صرافي ها در بازار متشکل ارزي را به 500 هزار دلار افزايش داده است.

قيمت دلار

با افزايش قيمت ارز در بازار آزاد، قيمت خريد و فروش ارز در صرافي هاي بانکي نيز افزايش يافت؛ قيمت دلار براي اولين بار طي روز يکشنبه 20 مهر در صرافي‌هاي بانکي وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براين باورند که رشد چشم‌گير قيمت طلا و ارز و دلار واکنش هيجاني بازار به اقدام جديد آمريکا بود که 18 بانک ايراني را در ليست تحريم هاي ثانويه خود قرار داد.
برخلاف هفته‌هاي قبل طي سه چهار گذشته بازار ارز نزولي شد؛ سير نزولي قيمت ها در حالي در بازار ارز از عصر چهارشنبه 14 آبان ماه آغاز شد که قيمت دلار با کاهش حدود 7 هزار توماني همراه بوده و دلار از 30 هزار تومان ظهر چهارشنبه به 23 هزار تومان در صبح روز يک‌شنبه 18 آبان رسيد.
مهمترين عامل تأثيرگذار در بازار ارز از ديدگاه فعالان حاضر در خيابان فردوسي، چشم انداز مثبت به آينده بازار است؛ از آنجايي که از ماه قبل بازار به انتخابات امريکا چشم دوخته بود و براساس نظرسنجي‌هاي قبل از انتخابات جهت‌گيري ارز مشخص مي شد با نهايي شدن گزينه رياست جمهوري آمريکا، سناريوهاي بدبينانه براي آينده کنار رفته و بازار با اميدواري به آينده شاهد ريزش قيمت هاست.
اما نوسانات در بازار ارز همچنان پابرجاست و برهمين اساس هم قيمت ها در بازار از عصر ديروز بار ديگر صعودي شده است؛ هم اکنون قيمت فروش دلار در صرافي ها با افزايش نسبت به قيمت هاي پاياني روز کاري قبل 24 هزار و 200 تومان و قيمت خريد دلار نيز با اختلاف 1300 توماني نسبت به قيمت فروش، 22 هزار و 900 تومان تعيين شده است.

قيمت يورو

قيمت فروش يورو نيز با افزايش نسبت به ديروز معادل 28 هزار و 700 تومان و قيمت خريد يورو نيز 27 هزار و 400 تومان اعلام شده است.
دلار صبح روز يکشنبه در صرافي ها در کانال 22 هزار تومان قيمت خورده بود ولي در ادامه با افزايش قيمت ارز در بازار آزاد بار ديگر به کانال هاي بالاتر بازگشت.
نرخ خريد و فروش دلار و يورو در صرافي هاي بانکي و بازار متشکل ارزي متغيير است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغيير مي کند.
گفتني است، با افزايش بيش از 3 هزار توماني قيمت ارز در صرافي هاي بانکي و کاهش اختلاف قيمت ارز بازار آزاد و رسمي، بانک مرکزي ممنوعيت فروش ارز سهميه اي را به هر کارت ملي برداشت؛ بنابراين صرافي ها به هر کارت ملي يک بار در سال 2200 دلار ارز سهميه‌اي مي فروشند. پيش از اين با دستور بانک مرکزي فروش ارز سهميه‌اي موقتاً در صرافي هاي بانکي متوقف شده بود.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran