عصر ايران/ فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان از درگيري پليس با دو تيم حرفه‌اي قاچاق مواد مخدر و کشف ۷.۵ تن مواد افيوني خبر داد.

سردار ‌احمد طاهري‌، فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان در تشريح اين خبر‌ اظهار کرد: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان هاي "سراوان" و "زاهدان" با پشتيباني فني و اطلاعاتي پليس مبارزه با مواد مخدر استان، دو تيم از اعضاي يک باند مسلح و سازمان يافته قاچاق مواد افيوني را که قصد انتقال دو محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان هاي مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسايي کردند.
وي گفت: در اين رابطه ظهر ديروز مأموران انتظامي شهرستان "زاهدان" در قالب چند تيم عملياتي با رصد منطقه و انجام يک سري اقدامات تخصصي، يک تيم از اعضاي اين باند قاچاق را که با دو دستگاه وانت تويوتا، در حال جابه جايي محموله مواد مخدر در مسير "جون آباد" به سمت" کورين" بودند، شناسايي و به آنها دستور ايست دادند.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان بيان کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پليس ديدند با تيراندازي به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پليس، عرصه را برخود تنگ ديدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواري شدند.
اين مقام ارشد انتظامي خاطرنشان کرد: طي اين عمليات ضمن به هلاکت رسيدن يک سوداگر مرگ و دستگيري چهار قاچاقچي، در بازرسي از خودروهاي توقيف شده يک تن و 891 کيلو و 800 گرم ترياک به همراه دو اسلحه کلاش، چهار تيغه خشاب و 74 عدد فشنگ جنگي کشف شد.
طاهري ادامه داد: در ادامه اين عمليات، شب گذشته مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر "سراوان" نيز با پشتيباني اطلاعاتي پليس مبارزه با مواد مخدر استان، يک تيم ديگر از اعضاي اين باند حرفه اي قاچاق مواد افيوني را که به وسيله دو دستگاه خودروي وانت تويوتا در مناطق کوهستاني و صعب العبور "آب انار" اين شهرستان در حال انتقال مقادير قابل توجهي مواد افيوني بودند، شناسايي و تحت نظر قرار دادند.
وي بيان کرد: سوداگران مرگ با ورود به منطقه کمين پليس به سمت مأموران انتظامي تيراندازي و پس از سه ساعت درگيري شديد، با به آتش کشيدن خودروهاي حامل مواد و استفاده از تاريکي شب به سمت ارتفاعات منطقه متواري شدند.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان افزود: در اين عمليات، جان برکفان پليس مبارزه با مواد مخدر در بازرسي از خودروهاي توقيفي پنج تن و 600 کيلو ترياک و ترياک سوخته شامل سه تن و 134 کيلو و 400گرم ترياک و دو تن و 465 کيلو و 600 گرم ترياک سوخته کشف کردند.
طاهري با بيان اينکه در نتيجه انهدام هر دو تيم اين باند سازمان يافته، در مجموع 7 تن و 491 کيلو و 800 گرم ترياک و ترياک سوخته کشف شده است، گفت: نيروي انتظامي با تمام توان در گلوگاه ها و ورودي هاي قاچاق مواد مخدر استان حضور فعال دارد و در راه مبارزه با قاچاقچيان مواد مخدر از هيچ تلاشي دريغ نخواهد کرد.‌

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today