ایرنا/ رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: با تلاش عوامل راهداری راه دسترسی روستای "مازله" این شهرستان که به دلیل سیلاب تخریب و مسدود شده بود، بازگشایی شد.

محسن خادمی، رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد اظهار کرد: راه دسترسی این روستا به طول ۱.۵ کیلومتر به خاطر بارش تگرگ و باران شدید روز گذشته مسدود شده بود که تیم‌های راهداری اضطراری این شهرستان با استفاده از ادوات راهداری شامل دو دستگاه لودر و گریدر مسیر را بازگشایی کردند.
وی اضافه کرد: با بازگشایی مسیر شوسه این روستای ۳۰ خانواری امکان تردد خودروهای سبک و سنگین به داخل روستا مهیا و این امر با قدردانی فراوان اهالی این روستا از عوامل راهداری مهاباد همراه شد.
رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد با اشاره به شروع طرح راهداری زمستانی از ۱۵ آذر امسال در این شهرستان، افزود: هم‌اکنون در حال انباشت ۶ تُن نمک و ماسه در راهدارخانه‌ها و تعمیر و تجهیز اداوات راهداری هستیم.
وی اضافه کرد: این مقدار نمک و ماسه علاوه بر راهدارخانه مرکزی، در سه راهدارخانه ثابت در روستاهای "کیتکه"(گردنه جواله‌ره‌شان)، "کله‌گاوی"(گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت و "قره‌بلاغ"(مسیر مهاباد - بوکان) ذخیره‌سازی می‌شود.
رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی محورهای روستایی، دو راهداری سیار در گردنه "آفان" و گردنه "شیخان" این شهرستان نیز فعال خواهد شد.
وی اظهار کرد: برای اجرای طرح زمستانی امسال ۶۰ مامور راهداری و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداری در راهدارخانه‌های ثابت و سیار این شهرستان مستقر خواهند شد.
وی از رانندگان خواست در فصل زمستان قبل از سفر در مناطق کوهستانی و برفگیر این شهرستان از وضعیت جاده‌ها با شماره‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.
خادمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۵۷ درصد راه‌های روستایی مهاباد آسفالت است، گفت: این شهرستان با۱۹۶ روستا در مجموع دارای ۶۰۱ کیلومتر راه روستایی است که از این مقدار راه ۱۱۰ روستا به طول ۳۴۰ کیلومتر آسفالت است.
وی افزود: راه دسترسی به ۸۶ روستای این شهرستان به طول ۲۶۱ کیلومتر نیز شوسه است و مهاباد از این لحاظ در بین شهرستان‌های همجوار از جمله نقده، پیرانشهر و اشنویه دارای بیشترین راه روستایی شوسه و خاکی است. 

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today