ايرنا/ رييس اداره راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي مهاباد گفت: با تلاش عوامل راهداري راه دسترسي روستاي "مازله" اين شهرستان که به دليل سيلاب تخريب و مسدود شده بود، بازگشايي شد.

محسن خادمي، رييس اداره راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي مهاباد اظهار کرد: راه دسترسي اين روستا به طول ۱.۵ کيلومتر به خاطر بارش تگرگ و باران شديد روز گذشته مسدود شده بود که تيم‌هاي راهداري اضطراري اين شهرستان با استفاده از ادوات راهداري شامل دو دستگاه لودر و گريدر مسير را بازگشايي کردند.
وي اضافه کرد: با بازگشايي مسير شوسه اين روستاي ۳۰ خانواري امکان تردد خودروهاي سبک و سنگين به داخل روستا مهيا و اين امر با قدرداني فراوان اهالي اين روستا از عوامل راهداري مهاباد همراه شد.
رييس اداره راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي مهاباد با اشاره به شروع طرح راهداري زمستاني از ۱۵ آذر امسال در اين شهرستان، افزود: هم‌اکنون در حال انباشت ۶ تُن نمک و ماسه در راهدارخانه‌ها و تعمير و تجهيز اداوات راهداري هستيم.
وي اضافه کرد: اين مقدار نمک و ماسه علاوه بر راهدارخانه مرکزي، در سه راهدارخانه ثابت در روستاهاي "کيتکه"(گردنه جواله‌ره‌شان)، "کله‌گاوي"(گردنه زمزيران) در مسير مهاباد - سردشت و "قره‌بلاغ"(مسير مهاباد - بوکان) ذخيره‌سازي مي‌شود.
رييس اداره راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي مهاباد گفت: امسال براي تسريع در عمليات راهداري و برف‌روبي محورهاي روستايي، دو راهداري سيار در گردنه "آفان" و گردنه "شيخان" اين شهرستان نيز فعال خواهد شد.
وي اظهار کرد: براي اجراي طرح زمستاني امسال ۶۰ مامور راهداري و ۲۱ دستگاه انواع ماشين‌آلات سبک و سنگين راهداري در راهدارخانه‌هاي ثابت و سيار اين شهرستان مستقر خواهند شد.
وي از رانندگان خواست در فصل زمستان قبل از سفر در مناطق کوهستاني و برفگير اين شهرستان از وضعيت جاده‌ها با شماره‌هاي ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهي پيدا کنند.
خادمي با اشاره به اينکه هم‌اکنون ۵۷ درصد راه‌هاي روستايي مهاباد آسفالت است، گفت: اين شهرستان با۱۹۶ روستا در مجموع داراي ۶۰۱ کيلومتر راه روستايي است که از اين مقدار راه ۱۱۰ روستا به طول ۳۴۰ کيلومتر آسفالت است.
وي افزود: راه دسترسي به ۸۶ روستاي اين شهرستان به طول ۲۶۱ کيلومتر نيز شوسه است و مهاباد از اين لحاظ در بين شهرستان‌هاي همجوار از جمله نقده، پيرانشهر و اشنويه داراي بيشترين راه روستايي شوسه و خاکي است. 

آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today