مهر/ رئيس شوراي حل اختلاف گيلان با اشاره به اينکه در شش ماهه نخست امسال ۲۸۰ زنداني از طريق مصالحه آزاد شدند، گفت: هم اکنون ۱۱ هزار پرونده در شوراي حل اختلاف گيلان در حال رسيدگي است.

حجت الاسلام احمد ميرمحمدي رئيس شوراي حل اختلاف گيلان صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود بيش از ۱۵ هزار پرونده به طور ماهانه به شوراهاي حل اختلاف استان گيلان، بيان کرد: از ابتداي امسال تاکنون حدود ۱۰۰ هزار و ۹۳۷ پرونده به شوراهاي حل اختلاف استان گيلان وارد شده است.
وي با اشاره به سرعت حل پرونده‌ها در شوراهاي حل اختلاف گيلان، اضافه کرد: عمده پرونده‌هاي موجود در شوراي حل اختلاف استان مربوط به امسال است و حدود ۵۰۰ پرونده مربوط به سال گذشته مي‌شود.
رئيس شوراي حل اختلاف گيلان با بيان اينکه ۳۰ درصد از پرونده‌هاي وارد شده به شوراهاي حل اختلاف گيلان به صلح ختم مي‌شود، افزود: دعاوي مربوط به مالک و مستأجر، مهريه و وراثت از جمله پرونده‌هايي است که با آن سر و کار داريم.
ميرمحمدي از وجود ۱۱ هزار پرونده در شوراهاي حل اختلاف استان گيلان خبر داد و تصريح کرد: کارکنان شوراهاي حل اختلاف علاوه بر شرکت در کلاس‌هاي حقوقي، از کلاس‌ها و دوره‌هاي روانشناسي نيز بهره‌مند مي‌شوند.
رئيس شوراي حل اختلاف گيلان با اشاره به اينکه در شش ماهه اول امسال شرايط آزاد شدن ۲۸۰ زنداني از طريق مصالحه را فراهم کرديم، گفت: ۱۰ شعبه شوراي حل اختلاف استان گيلان مخصوص زندانيان است و به شرايط آزادي آنها رسيدگي مي‌شود.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today