ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايلام با بيان اينکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر در اين استان در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند، گفت: فوتي‌هاي روزانه کرونا بر اساس پيش‌بيني‌هاي قبلي ۲ رقمي شد.

دکتر محمد کريميان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايلام روز دوشنبه اظهار داشت: مجموع فوتي‌هاي ناشي از کرونا در استان تا اين لحظه ۴۴۱ نفر است.
وي افزود: همچنين در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳۵ مورد جديد ابتلا به کرونا در استان ثبت شد و تعداد کل مبتلايان از ۱۷ هزار و ۹۴۸ نفر به ۱۸ هزار و ۴۸۳ نفر افزايش يافت.
دکتر کريميان يادآور شد: ۴۰۰ بيمار کرونا در بيمارستان‌هاي ايلام بستري هستند و بيش از ۳۰۰ نفر نيز در قرنطينه خانگي به سر مي‌برند.
رييس دانشگاه علوم پزشکي ايلام اظهار داشت: از تعداد بيماران بستري ۶۰ نفر در وضعيت وخيم قرار دارند.
دکتر کريميان وضعيت استان را در شرايط نامناسب اعلام کرد و گفت: مردم با مشاهده افزايش مبتلايان و فوتي‌هاي ناشي از کرونا و از دست دادن اطرافيان خود بايد بيش از پيش به اهميت رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي توجه کنند چرا که ممکن است يکي از همين فوتي‌ها از عزيزان آنها باشد.
بر اساس آخرين اعلام دانشگاه علوم پزشکي شهرستان‌هاي ايلام، چرداول و ايوان در وضعيت سياه، شهرستان‌هاي دهلران، آبدانان، دره‌شهر، بدره، مهران، ملکشاهي و سيروان در وضعيت قرمز و نارنجي و هليلان نيز در وضعيت زرد کرونا قرار دارند.

آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/