ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر در این استان در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند، گفت: فوتی‌های روزانه کرونا بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی ۲ رقمی شد.

دکتر محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام روز دوشنبه اظهار داشت: مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان تا این لحظه ۴۴۱ نفر است.
وی افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان ثبت شد و تعداد کل مبتلایان از ۱۷ هزار و ۹۴۸ نفر به ۱۸ هزار و ۴۸۳ نفر افزایش یافت.
دکتر کریمیان یادآور شد: ۴۰۰ بیمار کرونا در بیمارستان‌های ایلام بستری هستند و بیش از ۳۰۰ نفر نیز در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: از تعداد بیماران بستری ۶۰ نفر در وضعیت وخیم قرار دارند.
دکتر کریمیان وضعیت استان را در شرایط نامناسب اعلام کرد و گفت: مردم با مشاهده افزایش مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا و از دست دادن اطرافیان خود باید بیش از پیش به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه کنند چرا که ممکن است یکی از همین فوتی‌ها از عزیزان آنها باشد.
بر اساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهرستان‌های ایلام، چرداول و ایوان در وضعیت سیاه، شهرستان‌های دهلران، آبدانان، دره‌شهر، بدره، مهران، ملکشاهی و سیروان در وضعیت قرمز و نارنجی و هلیلان نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/