ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي اراک گفت: ۱۶ هزار و ۲۰۰ واحد واکسن آنفلوآنزا با هدف جلوگيري از ابتلاي گروه‌هاي پرخطر به اين بيماري فصلي در استان مرکزي توزيع شد.

سيدمحمد جماليان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي اراک اظهار کرد: اين ميزان واکسن ۲ نوبت در اختيار دانشکده علوم پزشکي استان قرار گرفت که با رعايت اولويت و دستورالعمل‌هاي ابلاغي بين گروهاي هدف  توزيع شد.
وي اظهار داشت: اولويت تزريق اين واکسن به ترتيب براي مادران باردار، پرسنل درماني و جانبازان استان  بوده که با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي توزيع شد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي اراک گفت: هنوز واکسن آنفلوآنزا  در داروخانه‌هاي استان توزيع نشده است و براي اقدام در اين راستا در انتظار اعلام وزارت بهداشت و تحويل نوبت سوم سهميه دانشکده براي توزيع هستيم.
جماليان افزود: پنج هزار و ۳۰۰ مادر باردار در استان مرکزي با شيوع موج سوم کرونا و آغاز فصل سرما، با هدف تقويت سيستم ايمني بدنشان، واکسن آنفلوآنزا دريافت کردند.
وي اظهار داشت: واکسن آنفلوآنزا مراحل دوگانه به استان مرکزي تحويل شد و مرکز بهداشت نيز اين اقلام را بين حوزه شهري و روستايي تقسيم کردند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي اراک اظهار داشت: با توجه به ارتباط مستقيم با بيماران کرونايي و در اولويت قرار داشتن اين گروه، تمام پرسنل در مراکز درماني نيز اين واکسن را دريافت کرده‌اند.
جماليان تاکيد کرد: در گام بعدي واکسن آنفلوآنزا به بيماران مبتلا به انواع امراض سخت درمان در استان تعلق مي‌گيرد و بيماران خاص استان سهميه اختصاصي دارند.
وي افزود: تزريق واکسن آنفلوآنزا تنها به‌منظور پيشگيري از بيماري در افراد داراي نقص ايمني است و ضرورتي ندارد که تمامي جمعيت استان آن را دريافت کنند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي اراک اظهار داشت: شرايط استان مرکزي در روند ابتلا و شمار بستريان بيمارستاني کوويد۱۹ مطلوب نيست و هر روز به تعداد افراد درگير با کرونا افزوده مي‌شود.
جماليان با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک در همه اقشار جامعه افزود: رعايت فاصله گذاري اجتماعي و ماسک زدن در کاهش ميزان ابتلا به بيماري تاثيرگذار است و همه بايد اين موارد را رعايت کنند.

 
 
  
  

آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today