ايرنا/ فرماندار خرم‌آباد گفت: گزارش هايي از تخلف برخي ادارات شهرستان مبني بر پذيرفتن ارباب رجوع بر خلاف مصوبه ستاد مديريت کرونا دريافت شده است.

جعفر طولابي، فرماندار خرم‌آباد افزود: نظارت ميداني تيم ارزيابي اين مرکز بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي ادارات تداوم دارد و تخلف برخي از آنها نيز منجر به صدور تذکرهايي شده است.
وي نحوه رفتار مردم در رعايت پروتکل هاي بهداشتي را مهمترين عامل کاهش شيوع کرونا دانست و اظهار داشت: تيم ارزيابي فرمانداري خرم آباد با حضور در ادارات، دستگاه‌هاي اجرايي، بانک ها و مراکز آموزشي شهرستان، رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي مقابله با شيوع ويروس و اجراي دقيق مصوبات ستاد مديريت کرونا را بررسي مي کند.
فرماندار خرم‌آباد رعايت پروتکل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي را در بسياري از ادارات مطلوب و قابل قبول ارزيابي کرد و افزود: برخي نهادها به دليل رعايت نکردن پروتکل هاي بهداشتي توسط کارکنان و يا پذيرش ارباب رجوع تذکر گرفته‌اند.
طولابي ادامه داد: همکاري شهروندان، روسا و کارمندان ادارات، بانک ها، مراکز آموزش عالي و دواير دولتي که با وجود کاستي ها، دولت را در کنترل ويروس کرونا ياري مي دهند قابل تقدير است.
پذيرش ارباب رجوع در ادارات لرستان از ۱۷ آبان به مدت يک هفته ممنوع شده است.
فعاليت ادارات در اين مدت با ظرفيت ۵۰ درصد و يا يک سوم ادامه دارد و مردم بايد در صورت ضرورت، کار خود را به صورت تلفني انجام دهند و در غير اين صورت آن را به زمان ديگري بعد از اين ايام موکول کنند.
لرستان هم اکنون در وضعيت قرمز شيوع کرونا است، پنج شهرستان دلفان، اليگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعيت فوق حاد شيوع کرونا هستند و محدوديت هاي آنها از جمله تعطيلي بازار همچنان برقرار است.
۴۴هزار و ۱۲۱ مورد قطعي ابتلا به ويروس کرونا از ابتداي شيوع تا روز ۱۴ آبان در لرستان شناسايي شده که ۸۸۰ نفر از اين تعداد جان باخته اند.

آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy