رکنا/ امروز در بازار آزاد قيمت طلاي ۱۸عيار هرگرم يک‌ ميليون و ۲۱۸ هزار تومان و قيمت سکه تمام‌ بهار آزادي طرح جديد ۱۳ ميليون و ۶۰۰ هزار تومان است.

هم‌ اکنون در بازار داخلي قيمت طلاي 18عيار هر گرم يک‌ ميليون و 218 هزار تومان، قيمت دلار 25 هزار و 900 تومان و قيمت سکه تمام‌ بهار آزادي طرح جديد 13 ميليون و 600 هزار تومان و قيمت سکه طرح قديم 12 ميليون و 800 هزار تومان است.
همچنين در بازار سبزه ميدان، قيمت نيم‌ سکه بهار آزادي 7 ميليون و 400 هزار تومان، قيمت ربع‌ سکه بهار آزادي 5 ميليون تومان و سکه گرمي 2 ميليون و 700 هزار تومان تعيين شده است و به فروش مي‌رسد.
قيمت طلاي 18عيار در هر گرم هم يک‌ ميليون و 218 هزار تومان، قيمت طلاي 24عيار در هر گرم يک‌ميليون و 625 هزار تومان و هر مثقال طلا 5 ميليون و 280 هزار تومان ارزش‌گذاري شده است.
نرخ‌هاي درج شده در اين خبر براي انواع طلا و سکه برگرفته از سايت اتحاديه و طلا و جواهر است.
گفتني است، قيمت طلا، سکه و ارز در بازار طي روزهاي نخست ابتداي هفته جاري نسبت به روزهاي قبل با افزايش همراه شده‌اند که يکي از دلايل اصلي اعمال تحريم‌هاي مجدد برخي بانک‌هاي ايراني است، جو رواني حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار ديگر نوسانات شديد قيمتي در بازار بوجود آيد و دلار نيز از سد قيمتي 30 هزار تومان عبور کند.

قيمت دلار

در بازار ارز هم اکنون قيمت دلار 25 هزار و 900 تومان، يورو 31 هزار و 500 تومان و درهم امارات 7 هزار و 250 تومان اعلام شده است.
در هفته‌هاي اخير، تشديد نوسانات ارزي موجب شد تا بازارساز تصميم جدي براي مديريت عرضه و تقاضا بگيرد و برهمين اساس علاوه بر افزايش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نيما، از سرگيري فروش ارز سهميه‌اي و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمي و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشيمي ها در صرافي هاي مجاز مقدمات کاهش نوسانات قيمتي را در بازار ارز فراهم کرد.
بانک مرکزي همچنين اعلام کرده از روز دوشنبه 21 مهرماه نيز روزانه 50 ميليون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اينکه سقف خريد بانک‌ها و صرافي ها در بازار متشکل ارزي را به 500 هزار دلار افزايش داده است.
فعالان بازار پيش بيني مي کنند با ورود 50 ميليون دلار در بازار و افزايش سقف خريد صرافي‌ها در بازار متشکل، قيمت ارز کاهشي شود کمااينکه بعد از اجراي اين سياست طي چند روز قيمت دلار حدود 4 هزار تومان کاهش يافت.
با افزايش قيمت ارز در بازار آزاد، قيمت خريد و فروش ارز در صرافي هاي بانکي نيز افزايش يافت؛ قيمت دلار براي اولين بار طي روز يکشنبه 20 مهر در صرافي‌هاي بانکي وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براين باورند که رشد چشم‌گير قيمت طلا و ارز و دلار واکنش هيجاني بازار به اقدام جديد آمريکا بود که 18 بانک ايراني را در ليست تحريم هاي ثانويه خود قرار داد.
برخلاف هفته‌هاي قبل از روزهاي قبل بازار ارز نزولي شده است؛ سير نزولي قيمت ها در حالي در بازار ارز از عصر چهارشنبه 14 آبان ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد که قيمت دلار با کاهش حدود 7 هزار توماني همراه بوده و دلار از 30 هزار تومان ظهر چهارشنبه به 23 هزار تومان در صبح روز يک‌شنبه 18 آبان رسيده است.
مهمترين عامل تأثيرگذار در بازار ارز از ديدگاه فعالان حاضر در خيابان فردوسي، چشم انداز مثبت به آينده بازار است؛ از آنجايي که از ماه قبل بازار به انتخابات امريکا چشم دوخته بود و براساس نظرسنجي‌هاي قبل از انتخابات جهت‌گيري ارز مشخص مي شد با نهايي شدن گزينه رياست جمهوري آمريکا، سناريوهاي بدبينانه براي آينده کنار رفته و بازار با اميدواري به آينده شاهد ريزش قيمت هاست.
ما نوسانات در بازار ارز همچنان پابرجاست و برهمين اساس هم قيمت ها در بازار از عصر ديروز بار ديگر صعودي شده است؛ هم اکنون قيمت فروش دلار در صرافي ها با افزايش نسبت به قيمت هاي پاياني روز کاري قبل 24 هزار و 200 تومان و قيمت خريد دلار نيز با اختلاف 1300 توماني نسبت به قيمت فروش، 22 هزار و 900 تومان تعيين شده است.

قيمت يورو

قيمت فروش يورو نيز با افزايش نسبت به ديروز معادل 28 هزار و 700 تومان و قيمت خريد يورو نيز 27 هزار و 400 تومان اعلام شده است.
دلار صبح روز يکشنبه در صرافي ها در کانال 22 هزار تومان قيمت خورده بود ولي در ادامه با افزايش قيمت ارز در بازار آزاد بار ديگر به کانال هاي بالاتر بازگشت.
نرخ خريد و فروش دلار و يورو در صرافي هاي بانکي و بازار متشکل ارزي متغيير است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغيير مي کند.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran