فارس/ فرمانده يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان شرقي از دستگيري ۳۶ عامل حفاري غيرمجاز در استان طي ۶ ماه نخست سال ۹۹ خبر داد.

کاظم داداشي، فرمانده يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان شرقي با تأکيد به لزوم نهادينه شدن فرهنگ حفاظت از ميراث‌فرهنگي در جوامع، اظهار کرد: با توجه به اينکه حفاظت و صيانت از مواريث تاريخي وظيفه‌اي همگاني است، بنابراين لازم است تا تمام آحاد مردم در پيشگيري از وقوع جرائم مرتبط با اين مواريث ارزشمند، همراه اداره کل ميراث فرهنگي استان باشند.
وي تأکيد کرد: با توجه به تعدد آثار تاريخي در استان و لزوم حفاظت هر چه بهتر از اين آثار متعدد تاريخي، يگان حفاظت ميراث فرهنگي با همراهي نيروي انتظامي استان به‌صورت مستمر از مکان‌هاي تاريخي بازديد و با متخلفاني که به‌صورت پايشي و گزارش مردمي شناسايي‌شده‌اند، از طريق مراجع قانوني برخورد مي‌کند.
فرمانده يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان شرقي به ميزان حفاري‌هاي غيرمجاز شناسايي‌شده در سطح استان طي ۶ ماه نخست سال جاري اشاره کرد و گفت: طي ۶ ماه نخست سال جاري، ۹ محل حفاري غيرمجاز از طريق پايش‌هاي محلي و گزارش‌هاي مردمي شناسايي و‌ از ادامه آن جلوگيري شده است.
داداشي ادامه داد: بر اساس تجميع آمار حوزه يگان حفاظت ميراث فرهنگي استان، بيشترين آمار حفاري غيرمجاز و دستگيري عاملان مشارکت‌کننده در آن طي ۶‌ ماه نخست متعلق به شهرستان تبريز و به ترتيب شهرستان‌هاي اهر، کليبر، هوراند و خداآفرين است.

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today