مهر/ مدیرکل بهزیستی استان سمنان از ایجاد اشتغال برای ۸۸ بیمار بهبودیافته اعتیاد طی سال جاری خبر داد و گفت: توانمندسازی این افراد برای پاک نگه‌داشتن آن‌ها از اعتیاد در دستور کار است.

علیرضا ایزدپور، مدیرکل بهزیستی استان سمنان ضمن بیان اینکه طی سال‌جاری برای ۸۸ بیمار بهبودیافته اعتیاد در استان اشتغال ایجادشده است، ابراز داشت: با توجه به اینکه توانمندسازی و ایجاد اشتغال می‌تواند به پاک نگه‌داشتن این افراد و جلوگیری از بازگشت آن‌ها به اعتیاد کمک کند بنابراین این امر در زمره فعالیت‌های بهزیستی پیگیری می‌شود.
وی ضمن بیان اینکه راه‌اندازی و تأسیس مراکز جامع ترک اعتیاد برای استان سمنان نیز پیگیری می‌شود، افزود: پس از دو هفته سم‌زدایی و چهار ماه اقامت در این مراکز به مدت یک سال خدمات لازم به بهبودیافتگان اعتیاد انجام می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه طی هفت ماهه نخست سال جاری خدمات لازم در زمینه ترک اعتیاد به ۸۰۰ نفر ارائه ‌شده است، اظهار داشت: ۱۱ مرکز سرپایی و ۱۳ مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد بستر لازم برای مصون‌سازی معتادان را فراهم می‌کنند.
ایزدپور با بیان اینکه از ابتدای تیرماه سال جاری غربالگری بینایی هفت هزار کودک سه تا شش سال انجام‌ شده است، تصریح کرد: در مورد شنوایی‌سنجی نیز از ابتدای سال جاری دو هزار و ۷۲۲ نوزاد در هفت مرکز مورد ارزیابی شنوایی واقع شدند.
وی با بیان اینکه طی سال جاری شش هزار و ۶۶۳ نفر از خدمات مشاوره تلفنی خط ۱۴۸۰ بهره‌مند شدند، افزود: طی هفت ماهه سال جاری خدمات مشاوره ژنتیک را به تعداد ۶۴۶ نفر و خدمات مشاوره حضوری نیز به تعداد سه هزار و ۷۳ نفر ارائه ‌شده است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today