ايرنا/ رئيس سازمان صمت استان زنجان گفت: طي يک هفته اخير اقلام اساسي به ميزان کافي در استان تامين و به موقع توزيع شده است و هم اکنون هيچ گونه کمبودي در بازار وجود ندارد.

ناصر فغفوري، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در اين باره اظهار کرد: هم اکنون تخم‌مرغ به ميزان کافي در بازار به قيمت مصوب و حتي در برخي موارد کمتر از قيمت مصوب توزيع شده و در واحدهاي صنفي به ميزان مورد نياز عموم مردم موجود است.
وي با بيان اينکه در زمان حاضر مشکلي در تامين و توزيع تخم مرغ در استان وجود دارد، افزود: اين محصول با قيمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان عرضه مي شود.
فغفوري با اشاره به نبود کمبود در بازار مرغ اظهار داشت: طي روزهاي اخير ميزان توزيع مرغ در بين واحدهاي صنفي به بيش از ۷۰ تن رسيده است که با قيمت هر کيلوگرم ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه مي شود.
وي افزود: به دليل کمبود نهاده در مقطع کوتاهي در استان خللي در بازار اين فرآورده به وجود آمد در حاليکه پيش از آن گوشت گرم مرغ به قيمت هر کيلوگرم ۱۶ هزار تومان عرضه مي‌شد و قيمت آن در استان هاي همجوار بالاتر بود.
فغفوري با بيان اينکه زمانيکه عرضه گوشت مرغ گرم در بازار کمتر از نياز باشد از طريق شرکت پشتيباني دام، به اندازه تفاوت عرضه، مرغ منجمد در بازار توزيع مي شود تا کمبودي در بازار رخ ندهد.
وي يادآورشد: شکر مورد نياز خانوارهاي زنجاني در تمامي خواربارفروشي ها به قيمت مصوب موجود است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بيان اينکه روغن مايع نيز در تمامي شهرستان ها با قيمت هاي مناسبي تزريق شده است، تصريح کرد: ذخيره موجود در استان به تدريج وارد بازار مي شود و علاوه بر آن از کشور نيز ميزان مناسبي از اين قلم اساسي مورد نياز خانوارها وارد مي‌شود.
 
  
  

آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today