ایرنا/ رئیس سازمان صمت استان زنجان گفت: طی یک هفته اخیر اقلام اساسی به میزان کافی در استان تامین و به موقع توزیع شده است و هم اکنون هیچ گونه کمبودی در بازار وجود ندارد.

ناصر فغفوری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در این باره اظهار کرد: هم اکنون تخم‌مرغ به میزان کافی در بازار به قیمت مصوب و حتی در برخی موارد کمتر از قیمت مصوب توزیع شده و در واحدهای صنفی به میزان مورد نیاز عموم مردم موجود است.
وی با بیان اینکه در زمان حاضر مشکلی در تامین و توزیع تخم مرغ در استان وجود دارد، افزود: این محصول با قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان عرضه می شود.
فغفوری با اشاره به نبود کمبود در بازار مرغ اظهار داشت: طی روزهای اخیر میزان توزیع مرغ در بین واحدهای صنفی به بیش از ۷۰ تن رسیده است که با قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.
وی افزود: به دلیل کمبود نهاده در مقطع کوتاهی در استان خللی در بازار این فرآورده به وجود آمد در حالیکه پیش از آن گوشت گرم مرغ به قیمت هر کیلوگرم ۱۶ هزار تومان عرضه می‌شد و قیمت آن در استان های همجوار بالاتر بود.
فغفوری با بیان اینکه زمانیکه عرضه گوشت مرغ گرم در بازار کمتر از نیاز باشد از طریق شرکت پشتیبانی دام، به اندازه تفاوت عرضه، مرغ منجمد در بازار توزیع می شود تا کمبودی در بازار رخ ندهد.
وی یادآورشد: شکر مورد نیاز خانوارهای زنجانی در تمامی خواربارفروشی ها به قیمت مصوب موجود است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه روغن مایع نیز در تمامی شهرستان ها با قیمت های مناسبی تزریق شده است، تصریح کرد: ذخیره موجود در استان به تدریج وارد بازار می شود و علاوه بر آن از کشور نیز میزان مناسبی از این قلم اساسی مورد نیاز خانوارها وارد می‌شود.
 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today