ايرنا/ استاندار خوزستان گفت: با اجراي پروژه‌هاي طرح ضربتي در ۵۲ نقطه بحراني شهر اهواز پايداري وضعيت زيرساخت‌هاي فاضلاب و دفع آب‌هاي سطحي اين شهر افزايش مي يابد.

غلامرضا شريعتي، استاندار خوزستان با اشاره به ضرورت آمادگي دستگاه‌هاي اجرايي براي بارش‌هاي پيش رو اظهار داشت: پيش بيني مي‌شود که بارش‌ها در سال جاري ديرتر از سال گذشته آغاز مي‌شود و از طرفي در ماه‌هاي آذر و دي بارش‌ها کمتر از نرمال و در بهمن ماه بيشتر از نرمال پيش بييني شده است.
وي با تاکيد براتخاذ تمهيدات لازم در زمان بارندگي‌ها افزود: از سال گذشته تاکنون پروژه‌هاي کوتاه مدت و ميان مدت در شهرهاي مختلفي از جمله اهواز، بندرامام خميني(ره)، ماهشهر، دشت‌آزادگان، آبادان و خرمشهر اجرا کرديم و با اقداماتي که تاکنون صورت گرفته است انتظار مي رود سطح آمادگي مقابله با آبگرفتگي‌هاي احتمالي بيشتر شود.
استاندار خوزستان با اشاره به برگزاري نشست‌هاي ستاد پيشگيري مديريت بحران به منظور آمادگي دستگاه‌هاي اجرايي توضيح داد: دستگاه‌هاي اجرايي مکلفند با جديت هر آنچه که بر عهده آن‌ها گذاشته مي‌شود را به سرانجام برسانند تا در مواقع بارش رحمت الهي، دغدغه و نگراني کمتري براي مردم در مناطق مختلف به ويژه اهواز و کارون ايجاد شود.
وي تصريح کرد: با توجه به گزارش دستگاه‌هاي اجرايي و با وجود مشکلات مالي که در دستگاه‌ها وجود دارد اعلام شده که کار طرح ضربتي مقابله با آبگرفتگي عمدتا تا پايان آبان ماه به اتمام مي رسد.
شريعتي ادامه داد: يکي ديگر از تمهيدات صورت گرفته و تکليف شده به دستگاه هاي اجرايي استقرار ماشين آلات در نقاط از پيش تعيين شده است تا در مواقع بحران بلافاصله ماشين آلات وارد عمل شوند.
وي با تاکيد بر رصد وضعيت از سوي دستگاه هاي ناظر از جمله معاونت عمراني و اداره کل مديريت بحران استانداري خوزستان بيان کرد: اميدواريم با برنامه ريزي شرکت اب و فاضلاب اهواز و شهرداري شرايط استان به نسبت سال گذشته پايدارتر باشد.
 
 
  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today