ايسنا/ رئيس بيمارستان خاتم النبياء ابرکوه با بيان اين که ۹۰ درصد بستري‌هاي اين بيمارستان، کرونايي هستند، گفت: در حالي بيماران کرونايي بستري دراين بيمارستان هم اکنون ۶۲ نفر است که امکان خدمت‌رساني به بيش از ۷۵ بيمار در اين مرکز وجود ندارد.

علي‌اکبر عسکرنژاد، رئيس بيمارستان خاتم النبياء ابرکوه امروز در جلسه مشترک شوراي شهر با اعضاي ستاد مقابله با کروناي شهرستان، آمار بستري بيماران کرونايي در يک ماه و نيم اخير را وحشتناک عنوان کرد و گفت: واقعيت اين است که براي کنترل بيماري، بهداشت مقدم بر درمان است و در راستاي پيشگيري نيز اقدامات حوزه بهداشت به تنهايي، ۲۵ درصد موفقيت‌آميز است و ۷۵ درصد موفقيت اين حوزه در گروي همکاري ساير بخش‌هاست که متأسفانه در اين زمينه ضعيف عمل شده است.
وي با بيان اينکه تا چهاردهم آبان ماه ۶۲ بيمار کرونا مثبت در بيمارستان بستري بوده‌اند، تصريح کرد: خدمت‌رساني به بيماران بيشتر از توان بيمارستان بوده و اگر همه توان خود و ظرفيت بيمارستان را جمع کنيم تنها تا ۷۵ بيمار را مي‌توانيم، بستري کنيم.
عسکرنژاد با بيان اينکه بيمارستان ابرکوه به بيمارستان کرونا تبديل شده و ۹۰ درصد بيماران بستري شده کرونايي هستند، ادامه داد: ICU جنرال بيمارستان به ICU کرونا تبديل شده و ICU دوم کرونا نيز با همت دانشگاه علوم پزشکي در بيمارستان ابرکوه در حال راه‌اندازي است که سه تخت ديگر نيز به ظرفيت بيمارستان اضافه خواهد کرد.
وي همچنين از تأمين دستگاه اکسيژن ساز ۶۰۰ ليتري با حمايت خيرين شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر چهار نيروي پرستار به کادر درمان بيمارستان اضافه شده و خدمت‌رساني به بيماران با يک متخصص عفوني و سه متخصص داخلي در حال انجام است.
۱۱۵۹ مبتلا و ۵۲ فوتي کرونا در ابرکوه
عبدالحسين اکرمي» رئيس شبکه بهداشت و درمان ابرکوه نيز از مثبت شدن تست کرونا يک‌هزار و ۱۵۹ نفر از شهروندان ابرکوهي پس از انجام بيش از دو هزار و ۵۰۰ مورد تست از ابتداي شيوع بيماري تاکنون خبر داد و گفت: از اسفندماه ۹۸ تا پايان مردادماه سال جاري ۲۳۰ مورد مثبت، شهريورماه ۱۰۵ مورد، مهرماه ۵۱۵ مورد و تا ۱۴ آبان ماه ۳۷۴ نفر کرونا مثبت در ابرکوه داشتيم که اين آمار نشان مي‌دهد از نيمه شهريور تعداد مبتلايان جهش قابل‌ملاحظه‌اي داشته است.
وي با بيان اين که در مهرماه نسبت به هفت ماه گذشته ۱.۵ برابر افزايش ابتلا را شاهد بوده‌ايم، عنوان کرد: نمودار مرگ ناشي از کرونا در موارد مثبت قطعي و آمار تشخيصي، عدد ۵۲ نفر را نشان مي‌دهد ولي در حال حاضر موضوع نگران‌کننده‌تر، سرازير شدن موارد مثبت به سمت بيمارستان شهرستان و محدود بودن ظرفيت آن است.


آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today