تسنیم/ استاندار همدان با بیان اینکه کلیه اصناف و واحدها به استثنای مراکز ضروری از فردا ازساعت ۱۸ تعطیل می‌شوند گفت: با کسانی که محدودیت‌ها را اجرا نکنند برخورد قانونی می‌شود.

سیدسعید شاهرخی، استاندار همدان با بیان اینکه اعمال محدودیت‌های کرونایی از فردا در استان همدان با جدیت اجرایی می‌شود اظهار داشت: با کسانی که محدودیت‌ها را اجرا نکنند برخورد قانونی می‌شود.
وی سلامت مردم را از جمله مهمترین اولویت‌های فعلی دانست و گفت: کلیه اصناف و واحدها به استثنای مراکز ضروری از فردا ازساعت 18 تعطیل می‌شوند.
استاندار همدان با تاکید برلزوم رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی از سوی آحاد مردم بیان کرد:  کادر درمان  8  ماه  است که شدیدترین فشارها و سختی‌ها را تحمل  کرده است در حالیکه شرایط استان سخت بوده آمار ابتلای افرادی به بیماری و مرگ و میرها نیز در حال افزایش است.
وی با اعلام اینکه فرمانداران هر شهرستان موظف هستند اماکن شلوغ، پارک‌ها و مکان‌های عمومی را کنترل کنند عنوان کرد: باید مانع از تراک جمعیت در مکان‌های نام برده شد.
شاهرخی با بیان اینکه موج سوم شیوع کرونا بسیار خطرناک‌تر از گذشته است مطرح کرد: هر روز آمار فوت و ابتلا در استان افزایش پیدا می‌کند بنابراین همه اقشار جامعه به ویژه اصناف باید  کمک کنند تا  با رعایت پروتکل‌ها از این شرایط عبور کنیم.
در حال حاضر همدان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی در کشور بوده و چندین شهرستان استان مانند رزن، نهاوند و تویسرکان در مرحله بحرانی قرار دارند وضعیتی که متاسفانه تغییری در آن ایجاد نشده است.
در حال حاضر آمار ابتلای به بیماری کرونا در استان افزایش یافته و دو تن از کادر بهداشت و درمان استان نیز به دلیل ابتلای به این بیماری جان خود را از دست دادند و به جمع شهدای عرصه سلامت پیوستند.
دورهمی‌های خانوادگی، برگزاری مراسم عزا و عروسی بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بی‌تفاوتی مردم نسبت به هشدارها از جمله عوامل موثر در شیوع بیماری کرونا و قرار گرفتن استان در شرایط قرمز کرونایی بوده است.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today