تسنيم/ استاندار همدان با بيان اينکه کليه اصناف و واحدها به استثناي مراکز ضروري از فردا ازساعت ۱۸ تعطيل مي‌شوند گفت: با کساني که محدوديت‌ها را اجرا نکنند برخورد قانوني مي‌شود.

سيدسعيد شاهرخي، استاندار همدان با بيان اينکه اعمال محدوديت‌هاي کرونايي از فردا در استان همدان با جديت اجرايي مي‌شود اظهار داشت: با کساني که محدوديت‌ها را اجرا نکنند برخورد قانوني مي‌شود.
وي سلامت مردم را از جمله مهمترين اولويت‌هاي فعلي دانست و گفت: کليه اصناف و واحدها به استثناي مراکز ضروري از فردا ازساعت 18 تعطيل مي‌شوند.
استاندار همدان با تاکيد برلزوم رعايت تمامي پروتکل‌هاي بهداشتي از سوي آحاد مردم بيان کرد:  کادر درمان  8  ماه  است که شديدترين فشارها و سختي‌ها را تحمل  کرده است در حاليکه شرايط استان سخت بوده آمار ابتلاي افرادي به بيماري و مرگ و ميرها نيز در حال افزايش است.
وي با اعلام اينکه فرمانداران هر شهرستان موظف هستند اماکن شلوغ، پارک‌ها و مکان‌هاي عمومي را کنترل کنند عنوان کرد: بايد مانع از تراک جمعيت در مکان‌هاي نام برده شد.
شاهرخي با بيان اينکه موج سوم شيوع کرونا بسيار خطرناک‌تر از گذشته است مطرح کرد: هر روز آمار فوت و ابتلا در استان افزايش پيدا مي‌کند بنابراين همه اقشار جامعه به ويژه اصناف بايد  کمک کنند تا  با رعايت پروتکل‌ها از اين شرايط عبور کنيم.
در حال حاضر همدان جزو استان‌هاي داراي وضعيت قرمز کرونايي در کشور بوده و چندين شهرستان استان مانند رزن، نهاوند و تويسرکان در مرحله بحراني قرار دارند وضعيتي که متاسفانه تغييري در آن ايجاد نشده است.
در حال حاضر آمار ابتلاي به بيماري کرونا در استان افزايش يافته و دو تن از کادر بهداشت و درمان استان نيز به دليل ابتلاي به اين بيماري جان خود را از دست دادند و به جمع شهداي عرصه سلامت پيوستند.
دورهمي‌هاي خانوادگي، برگزاري مراسم عزا و عروسي بدون رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و بي‌تفاوتي مردم نسبت به هشدارها از جمله عوامل موثر در شيوع بيماري کرونا و قرار گرفتن استان در شرايط قرمز کرونايي بوده است.

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today